Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Průvodce architekturou Ostravy picture Průvodce architekturou Ostravy

Autor: Martin Strakoš
Nakladatelství: Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ostravě
Rok vydání: 2009
Formát: 479 stran
Jazyk: česky, anglicky
Fotografie:Roman Polášek a další
Grafická úprava:Jiří Šigut
Běžná cena: 530 Kč
Naše cena: 450 Kč (bez 10 % DPH: 409.09 Kč)
  17.86 € (bez 10 % DPH: 16.23 €)

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ostravě, vydává prvního uceleného Průvodce architekturou Ostravy se záměrem představit laické i odborné veřejnosti, obyvatelům i návštěvníkům Ostravy bohatství architektonické kultury třetího největšího města České republiky od nejstarších dob až do současnosti. Kniha obsahuje úvodní stať o vývoji zdejší architektury. Ústřední část tvoří heslář s 270 položkami. První blok 120 objektů se soustřeďuje na stavby Moravské Ostravy, dalších 150 hesel se týká architektonicky a historicky významných budov v ostatních městských částech. Mezi hesly čtenáři najdou jak v jádru gotický kostel sv. Václava ve středu města, tak i stavby nedávno postavené, jakým je například moderní kostel sv. Ducha v Ostravě-Zábřehu, dokončený v roce 2007, nebo řada rodinných domů a vil z posledních let. Součástí knihy jsou rejstříky, mapy, seznamy literatury a slovník architektů. Kniha vychází v česko–anglické mutaci a jejích 480 stran je doprovázeno bohatou fotografickou dokumentací, jejíž převážnou část pořídil v roce 2009 ostravský fotograf Roman Polášek. Autorem grafické podoby knihy je Jiří Šigut a text napsal Martin Strakoš. Vydání knihy podpořilo grantem Statutární město Ostrava, městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, nadace vítkovických železáren Machinery Fund, architektonická kancelář Kamil Mrva Architects a Ministerstvo kultury ČR z prostředků institucionálně financovaného výzkumného úkolu Národního památkového ústavu, zaměřeného na výzkum moderní architektury 19. a 20. století.
Součástí Průvodce je kromě 270 hesel o architektonicky hodnotných stavbách a urbanistických celcích též slovník architektů, stavitelů, malířů a sochařů, rejstříky a mapová příloha.

 

Vložil: Jan Kratochvíl, 03.05.10
Návštěvnost: 39746 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.