Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Česká architektura 2005-2006 picture Česká architektura 2005-2006

Autor: Alexandr Skalický
Nakladatelství: PROSTOR
Rok vydání: 2007
Formát: 200 stran, 31 staveb
Jazyk: česky
Běžná cena: 600 Kč

Cílem ročenky české architektury je pravidelně podávat zprávu o aktuální situaci a vývoji oboru nejen odborné, ale především laické veřejnosti a přinášet podněty k inspiraci a veřejné diskusi. Pro zájemce ze zahraničí pak ročenka slouží jako stručný přehled soudobé české architektonické scény. Výběr staveb do reprezentativní dvoujazyčné publikace provádí vždy jedna osobnost z prací nabídnutých vyzvanými architekty.
Kniha se skládá ze tří kapitol. První z nich Stavby prezentuje 31 vybraných typologicky rozmanitých objektů. Podobně jako v předchozích vydáních je značná část kapitoly věnována obytným domům. V kapitole Názor srovnávají soudobou českou tvorbu s architekturou na Slovensku M. Dulla a v Holandsku Z. Zavřel. Třetí kapitola Faktografie přináší obvyklé statistické přehledy (stavebnictví, bytová výstavba, nemovitosti a reality). A dále ocenění vybraných osobností za celoživotní dílo, výsledky vybraných celostátních soutěží a projektových soutěží spolupořádaných Českou komorou architektů. Zařazeny jsou také výsledky celostátní soutěže v oboru design. Faktografickou kapitolu uzavírá přehled událostí v architektuře a designu a seznam literatury vydané za uplynulé období.
 
Alexandr Skalický (1958), absolvent FA ČVUT, od r. 1999 nezávislý architekt, spolupracuje s ateliérem Archteam. Maluje a píše o architektuře. Je laureátem hlavní ceny Grand Prix OA 2001 a autorizovaným architektem.

 
 
 
 
 
 
 
 

Vložil: Jan Kratochvíl, 09.04.07
Návštěvnost: 27580 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.