Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Slavné pražské vily picture Slavné pražské vily
2. vydání

Autor: Přemysl Veverka, Zdeněk Lukeš, Petr Krajči, Dita Dvořáková
Nakladatelství: Foibos
Edice: Slavné vily
Rok vydání: 2005
ISBN: 80-7037-128-5
Formát: 170 x 235 mm, 189 stran
Jazyk: česky
Běžná cena: 429 Kč
Naše cena: 340 Kč (bez 10 % DPH: 309.09 Kč)
  13.44 € (bez 10 % DPH: 12.22 €)

Architektonické laiky zajímá náš obor především z důvodu řešení vlastního bydlení. Tato kniha je určena především jim, ale zajímavé souvislosti a ukázky pražských vil v ní nalezne i zkušený architekt. Celá kniha je rozdělena do dvou částí - souboru představených vil a procházkové části doplněné o mapy. Kniha je tedy průvodcem po krásných pražských vilách.
Autoři se při výběru ukázek dostali až k baroku, které má v Praze kromě chrámů, kostelů a paláců své reprezentanty i ve vilovém stavebním druhu. Osobně mi tyto "vykopávky" nervou srdce, ale zasvěcený komentář Dity Dvořákové nakonec způsobil, že jsem u této části knihy vydržel nejdéle. Kniha neposkytuje čtenářům návod "jak na to", spíše poukazuje na vzácnou shodu stavebníka a architekta a upozorňuje na zajímavé výsledky tohoto dialogu.
Všeobecně známý vilový funkcionalismus na Babě doplňují další zajímavé ukázky dobové produkce. Další výborné vily od Evžena Linharta nebo Ladislava Žáka můžete studovat pouze z fotografií, výkresová dokumentace v knize většinou chybí. I tak je ale nesmírně informačně bohatá. Nabízené adresy a mapy pro procházky vybízejí ke konfrontaci in situ.
Pražské vily mají v knize i soudobé zástupce. Nechápu, proč se v knize neobjevilo alespoň jedno dílo od ach. Cajthamlové, která platí za současnou pražskou vilovou star. Současná vilová produkce vyznívá v knize dosti neuchopeně. Navzdory tomu však v knize naleznete jedinou pražskou vilovou realizaci arch. Kaplického.
V porovnání cena/výkon je tato kniha vysoko v plusu. V knihovně milovníka pražské potažmo české architektury by neměla chybět.

 
360 Kč
 
 
 
360 Kč
 
340 Kč
 
 
360 Kč
 
360 Kč
 
360 Kč
 
 
 
 
 
 
420 Kč
 
 
 
 
 

Vložil: Jan Kratochvíl, 20.11.07
Návštěvnost: 61979 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.