Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
České inženýrské stavby picture České inženýrské stavby

Autor: Miloslav Pavlík
Nakladatelství: PROSTOR
Rok vydání: 2002
Jazyk: česky
Běžná cena: 580 Kč

Knižní publikace České inženýrské stavby, sestavená jedním z nejpřednějších odborníků Doc. Ing. Miloslavem Pavlíkem, CSc. (vydavatel Prostor-architektura-interiér-design), přináší vysoce potřebné zpracování dlouho opomíjené oblasti. Jde o přehled staveb inženýrských, se zaměřením na jejich historii, vývoj a specifickou problematiku těchto konstrukcí a jejich návrhu. Na 151 stranách velkého formátu je shromáždě- no množství velmi cenných, mnohdy jedinečných informací, doprovázených 210 fotografiemi, nákresy a mapami. Kniha, členěná do dvou částí, je velmi dobře uspořádaná, logicky sestavená.
První část publikace se zabývá velmi fundovaným popisem a kvalifikovaným zhodnocením jednotlivých kategorií inženýrských staveb v celé jejich historii až do současnosti i prognózou jejich dalšího vývoje. Po zásluze jsou zde zmiňovány nejvýznačnější osobnosti českého inženýrského stavitelství, které v jednotlivých obdobích formovaly úroveň poznání a které v těchto obdobích vynikající konstrukce navrhovaly a vytvářely. Zde je třeba zmínit drobné, avšak zbytečné opominutí - křestní jména těchto velikánů jsou v několika případech uvedena chybně.
Druhá část knihy vzorným způsobem dokumentuje 22 typologicky rozmanitých staveb, realizovaných po roce 1990.
Kniha svým uspořádáním zahrnuje vedle sebe jak český, tak anglický text. Tím nabízí i velmi potřebnou možnost pro prezentaci do zahraničí a může být i zdrojem pro orientaci v odborných cizojazyčných vyjádřeních.
I po grafické stránce kniha prokazuje mimořádnou péči, která byla její přípravě věnována. Výtku by bylo možno směrovat na dosti málo výrazné texty k obrázkům v první části knihy.
Kniha dokládá zkušenosti a rozhled autora v širokém spektru mnoha kategorií stavebních konstrukcí a ukazuje velmi přesvědčivým způsobem vysokou úroveň českého inženýrského stavitelství. České stavitelství takovouto publikaci skutečně potřebovalo, jak pro porozumění jeho historii, vývojovým trendům, tak pro zvýšení sebevědomí. Skutečně máme být na co hrdí!
Prof. lng. Vladimír Křístek, DrSc.


Vložil: Jan Kratochvíl, 19.07.05
Návštěvnost: 9526 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.