Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Česká architektura 2000-2001 picture Česká architektura 2000-2001

Autor: Markéta Cajthamlová
Nakladatelství: PROSTOR
Rok vydání: 2002
Formát: 230x305, 165 stran (35 realizací)
Jazyk: česky

Jednou z aktivit pražské o. p. s. Prostor je vydávání české architektonické ročenky. Vybraný architekt (letos arch. Markéta Cajthamlová) má za úkol prosít české realizace za uplynulý rok a stanovit jména 35 děl, které si zaslouží být v ročence představeny.
Většinou se jedná o díla již odborné veřejnosti známá prostřednictvím osvědčených periodik, nicméně v ročence lze nalézt i kvalitní příklady vyskytující se mimo "tlačenkový" mediální proud, a proto si tato kniha zaslouží naši pozornost. Zejména práce mladých architektů jsou osvěžující a dávají tušit o nové nastupující síle. Nejedná se bohužel o zlomová díla, rozhodně se však nastolený směr zdá být ušlechtilým a perspektivním.
V ročence je mnoho staveb pro bydlení (doména arch. Cajthamlové), nechybí však ani jiné typologické druhy - administrativní, obchodní, sportovní nebo sakrální stavby. Pokud nelze kvalitě vybraných obytných staveb nic vytknout, v případě komerčních příkladů mám velké pochybnosti o představených. Bohužel v ročence nenajdete hlubší zdůvodnění kritérií, kterými byla architektonická díla vybírána. Rozhodně ale tento fakt vede k zamyšlení a polemice.
Vydání architektonické ročenky 2000-2001 je významným počinem na domácí scéně. Do rukou čtenáře se tak dostává ucelený obraz české tvorby a kniha je určitě těžkým závažím na miskách architektonických osvětových vah.

 
 
 
 
 

Vložil: Jan Kratochvíl, 19.07.14
Návštěvnost: 22918 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.