Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Česká republika – architektura XX. století. Morava a Slezsko picture Česká republika – architektura XX. století. Morava a Slezsko

Autor: Pavel Zatloukal, Michal Kohout
Nakladatelství: Zlatý řez
Rok vydání: 2005
ISBN: 80-902810-2-8
Formát: 128x222 mm, 334 stran, z toho 12 dvoustran mapových příloh, šitá vazba
Jazyk: česky
Autoři hesel:Naďa Goryczková, Kateřina Lopatová, Petr Pelčák, Jakub Potůček, Jan Sapák, Dana Schlaichertová, Martin Strakoš, Pavel Šopák, Petr Všetečka, Jindřich Vybíral
Běžná cena: 590 Kč
Naše cena: 390 Kč (bez 10 % DPH: 354.55 Kč)
  15.54 € (bez 10 % DPH: 14.13 €)

Publikace zpracovává formou průvodce dějiny i současnost moderní architektury na Moravě a ve Slezsku. Obsahuje celkem 1055 záznamů jednotlivých objektů v dvoustupňové dokumentaci a přináší tak dosud nejrozsáhlejším souhrn památek a pozoruhodných staveb moderní architektury v České republice.
Základní údaje ke každému objektu představují název stavby, architekta/y, popřípadě i stavitele či spolupracující profese, letopočet vzniku projektu - stavby, adresu. Téměř třetina všech objektů je prezentována jako tzv. "velké heslo", které vedle základních informací o stavbě obsahuje i archivní fotografie, plány a stručný stavebně-historický, případně kulturně-historický text. V knize nechybí přehled urbanistického vývoje nejvýznamnějších měst - Brna, Olomouce, Ostravy a Zlína - a životopisy významných architektů, kteří působili ve 20. století na území Moravy a Slezska.
Průvodce je dílem týmu 12 autorů pod vedením editorů prof. PhDr Pavla Zatloukala, ředitele Muzea umění v Olomouci, a ing. arch. Michala Kohouta, architekta a autora publikací o moderní a současné architektuře. Úvodní stať o vývoji moderní architektury na Moravě a ve Slezsku napsal prof. Vladimír Šlapeta.
Kniha je pokračováním dlouhodobého záměru nakladatelství Zlatý řez, jímž je zpracování přehledu moderní architektury v České republice formou knižních průvodců. Prvním krokem v realizaci tohoto záměru bylo vydání průvodce Praha - architektura XX. století, který se od roku 1997 dočkal dalších vydání v české i anglické jazykové verzi. Po pěti letech práce a výzkumu v terénu nyní vychází průvodce po moderní architektuře Moravy a Slezska. Třetí díl průvodce, na němž opět pracuje početný tým odborníků, bude následovat v roce 2007 pod titulem Česká republika - architektura XX. století. Čechy.
Publikace poslouží jako referenční příručka při studiu moderní architektury České republiky. Cílovou skupinou čtenářů jsou architekti, projektanti, odpovědní úředníci, ale také zájemci o dějiny i současnost architektury a široká laická veřejnost.

 
 
 
 
 
 
 
 
400 Kč
 

Vložil: Jan Kratochvíl, 05.12.07
Návštěvnost: 71453 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.