Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
KM3 - Excursions on Capacities picture KM3 - Excursions on Capacities

Autor: MVRDV
Nakladatelství: ACTAR
Rok vydání: 2005
ISBN: 84-95951-85-1
Formát: 15 x 20 cm, 1408 stran, hardcover
Jazyk: anglicky
Běžná cena: 1 625 Kč
Naše cena: 1 400 Kč (bez 10 % DPH: 1 272.74 Kč)
  55.78 € (bez 10 % DPH: 50.71 €)

„KM3 je příběhem o zahušťujícím se světě. A to velmi hustě. KM3 je permanentně rozestavěným městem s neomezeným počtem obyvatel a možností. Je městem pokračujícím v uspokojování veškerých tužeb a rozšiřujícím svůj objem. Za hranice nedostatků, separovanosti, pesimismu a protekcionismu. Město, které povede k nové programové “kůži” po celé zeměkouli, rozpínající se po horizontále, narůstající po vertikále. 3D City. Volný pád v nekonečném prostoru. Čirá hloubka. Bez úniku. Přesto. KM3 je hypotéza, teoretické město, případně urbanistická teorie.
Na trojrozměrnost lze nahlížet jako na základní architektonické bytí, profesí hýčkanou doménu. V době globalizace a zvětšování měřítek je potřeba aktualizace této definice: metry se promění v kilometry, M3 se stávají KM3.“
MVRDV

Král je mrtev, ať žije král! Od roku 1995 byla nepsanou biblí architektů tři palce tlustá kniha S,M,L,XL Rema Koolhaase a Bruce Mau. V následující dekádě nastal boom informačních technologií, který poznamenal nejen tvorbu samotných architektů, ale také způsob publikování jejich práce. Koolhaas umí média dodnes obratně využívat. V zájmu zachování zákona o obměně elit nasměruji pozornost na aktuální monografii jiné holandské kanceláře, jejíž úderné jádro stejně vzešlo z Koolhaasova ateliéru.
Rotterdamská trojice MVRDV se do povědomí bibliofilů zapsala v létě 1998 knižním titulem FARMAX zkoumajícím plošné limity (Floor Area Ratio MAX) naší zeměkoule. FARMAX byl okamžitě rozebrán a dotisku se dočká až letos v září. Osm let po FARMAXU, dvanácti semestrech výuky na Berlage Institute a prokousání se neuvěřitelným množstvím dat přichází MVRDV s novou teorií. Nespokojeni s klasickým plošným plánováním si začali pohrávat s 3D urbanismem. MVRDV dokáže na první pohled utopické obří projekty uvádět v komornějším měřítku do každodenního života.
Od analýz podrobujících celou naši planetu (v projektu Space Neufert i přiléhající vesmír) se člověk pomalu dostává k “drobnějším projektům” rozebírající jednotlivé státy, obří regiony, města a jejich čtvrtě. Dokazují, že architekturou může být chápáno opravdu cokoliv (součást baletního představení, film nebo na míru napsaný počítačový program) a její důsledky zasahují do všech oblastí lidských aktivit.
MVRDV bojuje stovkami svých sebevědomých projektů po celém světě za nový pohled na architekturu. V jejich obsáhlé knize nenajdete naaranžované fotografie na křídovém papíře, ale hromadu chytrých návrhů a experimentů s osobitou estetikou.
Na osmi gigabitech přiloženého DVD jsou uloženy hodiny filmů (PigCity, Brabant Library, RheinRuhrCity, Metacity/Datatown,...), vizualizací a počítačových programů (Optimixer a The Climatizer).

 
 
 
 

Vložil: Petr Šmídek, 22.08.09
Návštěvnost: 44967 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.