Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Funkcionalismus, design, škola, trh picture Funkcionalismus, design, škola, trh
Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního designu

Autor: Jan Michl
Nakladatelství: Barrister & Principal
Rok vydání: 2012
ISBN: 978-80-87474-48-8
Jazyk: česky
Běžná cena: 395 Kč
Naše cena: 350 Kč (bez 10 % DPH: 318.18 Kč)
  13.89 € (bez 10 % DPH: 12.63 €)
Skladem: 1 ks (standartní doba expedice do 5 dnů)

Kniha má za cíl povzbudit přemýšlení o problémech teorie i praxe navrhování užitkových předmětů a budov, na které zároveň klademe výtvarné nároky. Jednotlivé kapitoly se kriticky vyrovnávají s myšlenkami zděděnými po modernistické funkcionalistické filozofii, která uvažování o designu a architektuře i jejich praxi po řadu generací určovala. Tématem kapitol je mimo jiné povaha designérovy tvořivosti, smysl hesla forma následuje funkci, původ abstraktní estetiky designu, myšlenka funkční dokonalosti, otázky stylové jednoty a stylového pluralismu, problém tzv. inteligentního designu v přírodě, vztah designu a trhu a řada dalších otázek.
Kniha je podstatně rozšířenou reedicí úspěšné publikace Tak nám prý forma sleduje funkci, kterou vydala v roce 2003 Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze.


Jan Michl (1946)
je profesorem historie a teorie designu na Vysoké škole architektury a designu (AHO) v Oslu v Norsku a hostujícím profesorem Fakulty informatiky a mediálních technologií při Høgskolen i Gjøvik (HiG)v Norsku. Narodil se v bývalém Československu, po absolvování Uměleckoprůmyslové škole v Brně pokračoval ve studiu na dnešní Masarykově univerzitě (PhDr., 1975) a na univerzitě v Uppsale ve Švédsku (§fil.kand, 1971). Předmětem jeho studií byly dějiny umění, jazyky a hospodářské dějiny. Od začátku 80. let žije v Oslo v Norsku. Jeho hlavním badatelským zájmem je teorie designu, konkrétněji modernistická filosofie designu, její kritiky a alternativní přístupy. K těmto tématům se vztahuje i jeho obsáhlá publikační činnost. Přes čtyřicet jeho textů, v angličtině, norštině či češtině, je dostupných na jeho webové stránce janmichl.com.
V češtině vyšel v roce 2003 výběr z autorových článků pod názvem Tak nám prý forma sleduje funkci.

 
 
 
 
175 Kč
 
300 Kč
 
 
450 Kč
 

Vložil: Milan Domkář, 03.11.12
Návštěvnost: 46358 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.