Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Materiology picture Materiology
Průvodce světem materiálů pro architekty a designéry

Autor: Élodie Ternaux, Daniel Kula, Quentin Hirsinger
Nakladatelství: Happy Materials
Rok vydání: 2012
ISBN: 9-788- 026-005-384
Formát: 344 stran
Jazyk: česky
Běžná cena: 990 Kč
Naše cena: 880 Kč (bez 10 % DPH: 800.01 Kč)
  34.92 € (bez 10 % DPH: 31.75 €)

V důsledku průmyslové revoluce a následného vědeckého a technického rozvoje ve 20. století došlo k vzniku mnoha nových materiálů. Protože tento rozvoj stále pokračuje, vznikají v celém světě nejen nové materiály, ale jsou rozvíjeny i vlastnosti materiálů tradičních. Materiály jsou používány v dříve nevídaných kontextech a neobvyklých aplikacích. Některé vznikají záměrně pro určité využití skrze vědecký vývoj a výzkum, jiné se objevily náhodou a určení jejich oblasti použití je věc architektů či designérů.

Cílem publikace je poskytnout ucelený a srozumitelný přehled, který obsahuje základní informace o materiálech, jejich vlastnostech, výrobě a možnostech technologického zpracování.

Kniha je rozdělena do čtyř částí. První část se zabývá jednotlivými materiálovými rodinami, jako je sklo, dřevo, kámen nebo papír, a pojednává o způsobech jejich vzniku, historii použití, způsobech zpracování a vlastnostech výsledných produktů včetně aplikací, pro které jsou určeny.
Druhá část obsahuje abecedně uspořádaný katalog sto deseti vybraných materiálů. Každému materiálu je věnována jedna strana, na které je popsána jeho charakteristika, jeho výhody a nevýhody, a také oblasti využití znázorněné piktogramy (nábytek, osvětlení, elektrické spotřebiče, atd.) Třetí část knihy se věnuje technologickým postupům při zpracování materiálů, jako je řezání, slévání či lisování. Jsou zde popsány jednotlivé druhy těchto postupů, nástroje k jejich uplatnění, materiály, pro které jsou vhodné a ´princip, na kterém použitá technologie funguje. Text je doplněn snadno srozumitelnými, přehlednými schématy. Poslední, čtvrtý oddíl knihy obsahuje inspirativní úvahy o materiálech a jejich potřebě v současném světě, a také o společenských postojích vzhledem k vývoji materiálů v historii i současnosti.
Publikace je graficky velmi pečlivě zpracovaná a je doplněna fotodokumentací, která vtipně a přitom názorně ilustruje jednotlivé části knihy. Kniha je přehledná, obsažná a psaná lehkým a svižným, přitom však věcným jazykem. Hledání nových možností materiálů se díky ní stává zajímavým, inspirativním zážitkem.

 
 
 
 

Vložil: Milan Domkář, 29.09.12
Návštěvnost: 26128 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.