Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Může designér bc. být přijat na mg. architekturu?
Může designér bc. být přijat na mg. architekturu? timonasujmova 12.01.18 20:21
Ahoj,
chtěla jsem se zeptat zda někdo neví, jestli podle směrnice evropské unie lze studovat mg.architekturu i když předchozí studium bylo design interiéru bc.?
Díky
Ano! Pipo 16.01.18 23:32
Ano, s bakalářským titulem by se měl mít možnost člověk hlásit na magisterský obor jakéhokoliv zaměření. Když to přeženu tak třeba i ty jako designérka se můžete hlásit na medicínu. I když a nebo právě proto na medicíně neexistuje bakalářský obor. Některé školy v takových případech zájemce přezkušují nad rámec přijímacího řízení. Ve spojení interiérového designu a následného studia architektury na Mgr. však nevidím problém i když by mě přišel logičtější postup opačný. Z formálního hlediska bude stačit uspět u přijímacího řízení. V magisterském studiu je však předpoklad znalostí a rozhled v oboru minimálně v rozsahu vyučovaných předmětů v bakalářském studiu, Například při atelierové tvorbě by měl mít člověk aspoň elementární znalost statiky při základním dimenzovaní nosné konstrukce projektu, Dále znalost typologie, ergonomie, mohl bych pokračovat dále... Vše se dá ale doučit. Sám znám osobně slečnu, která šla jako Bc. absolventka designu na FA, kde úspěšně vystudovala Mgr. obor. Přeji hodně štěstí!
. Jen 17.01.18 19:48
Možná by stálo za to napsat i na studijní oddělení školy, na kterou by ses chtěla hlásit. Nejsem si jistý, že by to šlo takhle snadno a mohla ses s jakýmkoliv absolvovaným studiem na úplně jiné zaměření, vždy jsem u podmínek k přijetí viděl i nějaké předem dané zaměření, které člověk musel vystudovat. (tj. pochybuji, že by byl přijat na architekturu mgr. člověk, který vystudoval třeba ekonomii). Nicméně s designem interiéru by jsi určitě mohla mít šanci, jen záleží na škole (jiné jsou přijímací podmínky pro FA (FSv) ČVUT, FA (FAST) VUT, TUL, UMRPUM, AVU, VŠB, ...)
Díky timonasujmova 20.01.18 19:45
Děkuji moc za rady-

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.