Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

hodncení studia čvut fsv obor architektura
hodncení studia čvut fsv obor architektura kočka 13.12.10 17:58
Ahoj, potřeboval bych zjistit hodnocení studia na této škole a porovnaní s ostatními školami architektury. Byl bych rád za obejktivní hodnocení. Vím že toto téma bylo velmi diskutované pár let zpátky, kdy se do tohoto oboru opřel i pan architekt Lábus. Chtěl bych vědět, jak se situace změnila, protože podle měřítka, kterými jsou architektonické soutěže jsou studenti tohoto obru více než konkurenceschopní. Děkuji
re: martinm 14.01.11 00:23
Ahoj, s objektivním hodnocením ti asi nepomůžu, protože přímo ten obor studuju a ještě navíc teprve v prváku, ale tak aspoň pár postřehů a zkušeností...

- U nás studuješ Bc. čtyři roky, na FA tři roky. Koukni se do studijních plánů pro srovnání - v ateliéru strávíš času plus mínus stejně, na FA budeš mít víc dějin umění a dalších humanitních věcí, u nás je zase Beton 1, Beton 2 a Beton 3. Asi je jasné, že FSv A+S je mnohem techničtější než FA. Netroufám si posuzovat, jestli je to dobře nebo špatně.

- První semestr: o FA se říká, že ani prváci se pořádně nevyspí... Tady se vyspíš Přes semestr si užiješ s úkolama na Nauku o budovách (a do smrti nezapomeneš, že veřejně přístupný hajzlík má být nejmíň 900 mm široký a nemá se otevírat dovnitř ), strávíš hromadu času v geologických sbírkách, ale jestli ti jde matika a geometrie, tak budeš mít druhou půlku zkouškového volno. Druhák nicméně očekávám mnohem drsnější, začínají ateliéry.

- Paní Hájková: tu u nás nemáme, učí se tu předmět konstruktivní geometrie, což je směs deskriptívy a matiky. Naučí tě všechno, co budeš dál potřebovat (perspektivu, fotogrametrii, osvětlení, křivky, kvadriky apod.) a něco budeš muset umět i spočítat. Na kongu se tady ale půlka studentů nevyhazuje, to tu nikdo narozdíl od FA nemá zapotřebí.

- Přímačky: nejsou tu talentovky, jen pohovor a víc záleží na testu z matiky... Kreslit tě naučí, když se jim to ani trochu nepovede, tak tě vyhodí. Kreslení je ze začátku hodně technické, důraz se klade na perspektivu, stíny a prostě aby to nějak vypadalo, není to moc kreativní.

- Ateliéry: na práce studentů od nás se můžeš podívat na dni otevřených dveří, FA má zase na netu vystavené bakalářky, takže to můžeš porovnat. Každopádně teďka jsem viděl výstavu Ateliéru architektonické kompozice (FSv A+S) i Základů architektonického navrhování (FA), oba úvodní ateliéry - kdyby to bylo smíchané dohromady, těžko bych odhadoval, které práce jsou z jaké fakulty a kdybych měl vybrat ty nejzdařilejší, bojím se, že by to ve prospěch FA až tak dobře nedopadlo.

- FA má výhodu v případě Erasmu. FA má tak třikrát čtyřikrát víc bilaterálních dohod na studium architektury v zahraničí než FSv.


Důležité je také vědět, že ne každý, kdo studuje tenhle bc. obor, bude Ing. arch. Poměrně záhy tě upozorní, že hodně záleží na známkách z předmětů, které učí Katedra architektury, protože na magisterský obor A+S už rozhodně neplánují vzít každého, komu jde matika a umí trošku kreslit. Osobně začínám mít pocit, že bude hrozně záležet na sebekázni a motivaci - nikdo tě tu do ničeho nebude nutit, ale po dvou letech flákání se v ateliéru si tě lidi z KA prostě nevezmou na bakalářku a budeš pak projektovat trubky a elektroinstalace na Katedře TZB. Naopak, práci navíc se nikdy meze nekladou.

Co se týče tvrzení pana Lábuse, těžko říct, jak to vypadalo před sedmi lety... Jsou u nás lidi, co se nedostali na FA, jsou u nás studenti, které z FA vyhodila Hájková a stýská se jim po dějinách umění, chodí sem lidi, co se dostali na obě školy a dali přednost FSv A+S, lidi, co utekli z FAST z Ostravy i dost těch, co se FA rovnou vyhnuli velkým obloukem. Ale zatím jsem tu nepotkal nikoho, kdo by se snažil z našeho oboru dostat na Fakultu architektury, na tohle tu jsou všichni moc spokojení

Tak přeju hodně štěstí u přímaček!
Souhlas + doplnění Proudoveletadlo 14.01.11 11:32
Ve většině věcí souhlasím s martinm Pěkně napsáno.

Osobně bych měl pár dodatků:
i na Fsv-A platí, že pokud člověk dělá věci na poslední chvílí, nespí. Tedy pokud chce aspoň trochu dobré známky, což bude brzy celkem důležité při příjímání na navazující studium. Kdo pracuje souvisle, má menší problém.

Moc se lidem nedaří skloubit brigádu a školu, kdo má práci, kašle na školu.

Hodně záleží na výběru učitelů, je jich tu plno skvělých, ale taky pár velice špatných a demotivujících

Ale co mi na Fsv - obor A velmi vadí, je překvapivě velké množství lidí, kteří na to naprosto kašlou a jen prolézají. Architektura je v podstatě nezajímá, znám plno lidí co ve druháku dokážou jmenovat jen Kaplického. Zkrátka dost lidí, kteří jdou jen za titulem.... Taky velké množství podvodníků a kopírovačů, ale škola to v poslední době čím dál tím víc podchycuje.
re: martinm 15.01.11 10:54
Tak někdo ty TZB dělat musí Pár lidí, co na to kašlou, se tu skutečně najde (jenže z patnáctiminutového pohovoru prostě zájem o studium nejde poznat), ale kupodivu mi to zatím nepřišlo nijak omezující nebo demotivující.

Nicméně, zhodnotil bych to asi tak, že kdo jasně víte, že chcete hlavně kreslit, malovat, vytvářet koncepty, studovat architekturu i z humanitního pohledu a tak, zkuste FA (případně Brno, Liberec...). Jestli jste ale víc technicky založení, nebojíte se matematiky, statiky, věříte si na tři semestry betonu a dějiny umění v průběhu celého studia vám zase tolik nevoní, tak jasná volba je naopak FSv A+S, kreslení a tvůrčích věcí si tu taky užijete dost. Každá škola by vám měla dát něco trochu jiného, a jak s tím naložíte, je už vaše věc.
FSV - A avodaremes 15.01.11 13:34
Ahoj, já jsem měla stejný problém jako ty, Dostala jsem se do Brna na FA a do Prahy na FSv -A a vybírala jsem.

V první řadě musím říct, že jsem ráda že jsem se nedostala na FA do Prahy když vidím jaké mají problémy s deskript. geom., natvrdo jim tam řeknou že architektů je moc a že je na něčem musí vyhodit.Podle mě trochu divný přístup. Co já vím, tak si většina lidí to studium stejně prodlužuje na 4 roky.

Nakonec jsem vybrala Prahu Fsv-A a po prvním semestru se mi tu zatím líbí. Souhlasím že jsou tu lidi co chtěli jen sem, protože rodiče pracují v oboru a nechtějí být jen naivní architekti co neví, jestli jde jejich návrh zrealizovat. Jiní vybírali mezi Stavebním inženýrstvým (SI) a Architektura a Stavitelství (A) a někteří teprve hledají co by je bavilo. Neptej se kde je architektura lepši protože na to má každý svůj názor.

Náročná na čas bude asi kterákoliv škola s oborem architektury. Přes týden jsem chodila pozdě spat abych stihla úkoly, ale musím říct že víkendy jsem měla zatím docela volné, ale myslím že bude hůř Je to kombinace "techniky" a architektury a musíš zvládnout oboje zároveň. Časově náročné jsou právě architektonické předměty. Takže SI mají oproti nám víc času. Každý sme si vybrali

A co se týká Magisterského studia, tak nám oznámili že dál v oboru půjde jen polovina lidí co udělají Bc. A záleží právě na známkách, hlavně z předmětů Katedry architektury. Je to výmysl státu který prý dotuje jen polovinu a proto si myslím že to je asi na všech školách, ne jen u nás.

Jinak je tu den otevřených dveří. A jestli vás pustí do atelieru D tak je tam spousta vystavených hodnocených prací.

Hodně štěstí při rozhodování.
můj pohled - FA Jiří 15.01.11 14:50
Taky přihodím svůj příběh a pohled na věc

Původně jsem uvažoval jen o FSv - kreslení a dějiny mě nabavily. Bál jsem se že studium na
FA bude jen o dělání nesmyslně tvarovaných modelů budov a humanitních předmětech. Na FA jsem to zkusil jen pro pocit, dostal jsem se v prvním kole a další přijímačky - na FSv - se mi už nechtělo dělat.

Po prvním semestru se moje obavy nepotvrdily, naopak. Poměr humanitních x technických předmětů je tak 1:2 a jen za první semestr vím o samotné stavbě nesrovnatelně víc než kamarádi na FSv (jak obor stavební inženýrství tak architektura), kteří zatím spíš jen počítají a rýsují stíny rýzných hyperparaboloidů. Ručně se dělají technické výkresy (od návrhu žel.bet stropu až po půdorys zděného domku). Časově je FA opravdu náročná, i když člověk dře od začátku - je to hlavně ateliérem, který v prváku na FSv chybí. Na každé školě se vyhazuje, tady je to hned z kraje na DEG. Architektů není moc - v ČR je ve srovnání se západními státy evropy pořád hrozně málo a je to vidět.
Je to hlavně na přístupu každýho jak tu školu uchopí ale zatim se mi nestalo že bych nevěděl něco co kolegové na FSv, spíš naopak

FA ČVUT vs.FSv A+S bukes 15.01.11 15:41
co se týče technické stránky, studenti FA ví stejně jako studenti FSV A+S jestli to jde nebo nejde postavit, možná jim chybí znalosti ze 3semestrů betonu, ale těžko říct, jestli jsou tyto informace potřeba. Rozdíl je v tomto naprosto minimální. Liší se to dalšími předměty. Např. beton vs. dějiny architektury...
Je otázkou jestli je lepší někoho vyhodit po 3semestrech na DG nebo po 8 s tím, že je Bc. tedy vlastně taky nikdo, ale přišel o 2,5 roku

2martinm: já chci na FA co nejdřív, a vím o dalších, takže jenom jsi zatím jen nepotkal ty správné lidi
re: martinm 15.01.11 16:53
bukes: Můžu se zeptat, proč chceš na FA? Nelíbí se ti tu?
2martinm bukes 15.01.11 20:01
Nejsem spokojen s některými učiteli v ateliéru a celkovou koncepcí vedení ateliéru na FSv A+S a pár dalších drobností, ale hlavně ten ateliér je problém. Jinak je něco co by se mi mělo "líbit"?
To sou všechno kecy malejch smrkáčů v prváku, max druháku déčko 16.01.11 22:53
Sundejte si růžový brýle panstvo. Hlavně 2martinm a avodaremes. Rozhodně nikoho nevyhazujou a neposílají na jiné obory po vystudování bc. na Fsv ČVUT, naopak se do magisterského oboru hlásí samo od sebe rok od roku míň a míň lidí. Důvod je prostý, hodně znás naštěstí přišlo na to, že sračkama se živit nedá a že je třeba něco umět - tak jde radši na konstrukce, budovy a prostředí nebo na inteligentní budovy, navíc architektů a kecalů je, jen si to přečtěte zde na webu, kolik architektů teď hledá práci v dnešní době.
Dnes se jeví lepší mít přesahy do energetiky a snažit se snižovat spotřebu čehokoliv jak se dá - investoři šetří.
Navíc architekti na Fsv - nekvalita, proto tam taky učí. je mnohem lepší jít na jiný obor, dokud je čas. Budou se Vám věnovat skuteční odborníci stavaři a tézetbáci, kteří na fakultě skutečně jsou (proto je to taky stavárna).
Namyšlenost architektů mě někdy velice zaráží, pořád si myslí, že jsou něco víc. Ne, je to naprosto rovnocenné zaměstnání. Jen na stavárně jsou hlavně a zejména odborníci na stavařinu a kvůli tomu tam stojí za to být.

Znova opakuji, nikoho nevyhazují, těžké mi to nepřišlo vystudovat (a to jsem to rozhodně jen tak neprolítávala!) Naopak prosí, aby tam vůbec nikdo zůstal do magisterského.

Na FA bych ve Vašem případě šla až do magisterského studia, jestli se vyloženě zajímáte o architekturu, vězte, že stavárna je do začátku lepší a pokud se budeme bavit přímo o praxi, tak to rozhodně.
to: déčko proudoveletadlo 17.01.11 11:19
A můžu se zeptat, jak jsou na tom studenti bc. A na mgr. KPS? Mají proti SI velký handicap?
hybrid mara 18.01.11 04:37
Myslím, že absolventi Fsv mají horší pozici při hledání práce. To posuzuji z vlastní zkušenosti. Ale už se začíná možná situace trochu zlepšovat. (nehledě na to, že teď má s hledáním práce problém každý architekt
Jsou bráni jako takoví trochu horší architekti. (to z mé zkušenosti). Automaticky se s nima počítá spíš jako s technikama a v ateliéru dostanou často spíše techničtější práci.....


Pokud člověk v životě chce dělat architekta, je fakt, že se na Fsv učí spousta věcí, které jsou pak člověku na nic.....beton apod.

Ale zase máme všichni možnost zaměstnat se potom ne jako architekt, ale jako projektant.
I když je fakt, že spíše mám pocit, že ani to ani to neumíme pořádně.
par postrehu lenule 20.01.11 12:45
Ahoj, myslim, ze zcela objektivni porovnani Ti nemuze dat nikdo, pokud si dane skoly nezkusil projit osobne az do konce. Predesilam, ze studuju FA CVUT, a ac mam spoustu pratel i na Fsv A+S, tak si netroufam, poustet se do srovnavani. Ale svoje zkusenosti s FA Ti sem napsat muzu a treba Ti to nejakym zpusobem pomuze.

Muzu souhlasit s mnoha nazory, ktere zde byly zmineny a s mnoha taky ne. Pokud jde o casovou narocnost studia, tak to je zkratka smutny fakt. Skutecne se na FA clovek moc nevyspi a to jiz od prvniho semestru. Takze v tomhle ohledu je nutne se rozhodnout, zda je clovek schopen spanek a volny cas skole obetovat.

Dalsim neprijemnym faktem je zminena pani Hajkova, ktera ma pod palcem matematiku a deskriptivu. Ma opravdu tvrde naroky, ale rozhodne nesouhlasim s tim, co tu bylo napsano a to, ze ona je tim katem, ktery je urcen k poprave studentu, protoze architektu je preci moc. Neni to povel z vyssich postu, aby byla jakymsi sitem. Ona zkratka takova je a jeji pozadavky vychazeji z jejiho vlastniho presvedceni. Naopak uz se v tomto ohledu mnohe zlepsilo a deskriptiva uz neni tak narocna, jako byla v dobe, kdy jsem ja sama byla v prvnim rocniku. A je to prave iniciativou shora a iniciativou vedoucich atelieru, ze ze svych naroku ubrala. Ted nechci, aby to vypadalo, ze je to nejaka bezcitna furie, ba naopak je to celkem fajn clovek se skvelym smyslem pro humor. Akorat ma zkratka jiny pohled na dulezitost perfektni znalosti deskriptivy nez budouci i soucasni architekti. Nejdulezitejsi ale asi pro Tebe bude, po tech vsech komentarich tady, ze pani Hajkova rozhodne neni nezdolatelnou prekazkou. Kdyz se clovek trochu "kousne", tak se to da celkem v klidu zvladnout.

Pokud jde o to, co se tu v komentarich objevilo dal. Neni pravdou, ze bych nevedela, zda muj dum bude stat. Vim to celkem dobre. Proc pisu celkem? Tak treba, pokud vezmu jako priklad stavbu terminalu HD v Hradci Kralove od Patrika Kotase, tak se priznam, ze bych si to do puntiku spocitat rozhodne nedokazala a myslim, ze ani kdybych absolvovala jinou architekturu, at treba v Brne ci na Fsv. A kazdopadne se za to nestydim. Ale jinak mi znalost nosnych konstrukci po absolvovani FA ve vetsine pripadu staci. Aneb pro priklad, co rekl nas pan ucitel na nosne konstrukce memu spoluzakovi, kdyz prisel na konzultaci s hodne zapeklitym projektem: "Tohle vy spocitat neumite a ja jsem rad, ze to neumite. Kdybyste si tohle, jako architekti, umeli spocitat, tak my budeme bez prace." To, si myslim, hovori za vsechno.

Jinak jsem po temer peti letech na FA spokojena a jinak bych rozhodne nevolila. S odstupem casu se i probdele noci nezdaji tak strasne. Ale tohle Ti urcite rekne i rada studentu z ostatnich skol architektury. Tezkou soudit, zda Te ta ci ona skola bude zrovna bavit a jestli nebudes mit sto chuti odtamtud po jednom semestru utect. I na FA znam radu lidi, kteri rikaji, ze kdyby se meli znova rozhodovat, uz na FA nepujdou, ale jsou to spis typy, co by nevydrzely na zadne skole, kde po nich chteji plne nasazeni v prubehu celeho semestru. Coz podle vseho naznacuje, ze by tyhle lidi nesli znova studovat zadnou architekturu, protoze na tehle skolach se zkratka cely semestr makat musi.

Pokud bych se jeste mela zminit o kvalite vyucujicich, tak je to jako vsude jinde. Vsude se najdou vyborni, dobri i spatni ucitele, vyhodou ale je, ze si muzes vybrat. A taky to, ze na FA panuje nalada: vsichni se zname a kdyz se nazname, tak se pozname. Kdykoli si nebudes jisty, jaky je ten ci onen ucitel nebo s cimkoli budes potrebovat pomoct, nemusis se bat zeptat prvniho kolemjdouciho studenta a ten Ti rad vse zodpovi. Tahle atmosfera se mi libi a je podporovana tim, ze se kazdy semestr jezdi s atelierem na chalupu, kde se pracuje, ale hlavne, kde potkas spoustu novych lidi od prvaku po diplomanty. Takze kdyz si kdykoli s cimkoli nevim rady, mam se vzdycky s klidnym srdcem na koho obratit. To je pro me hodne pozitivni vec na FA.

Je tezke Ti v tomhle radit, a proto jsem napsala jen par mych postrehu z FA. Pokud Ti sem daji postrehy i studenti z ostatnich architektur, tak Ti to snad trochu osvetli situaci. Ja mohla psat jen za to, co sama studuju.
to lenule kočka 21.01.11 11:29
A když máš spoustu přátel i na architektuře na fsv, tak musíš cejtit nějaký rozdíl. Ani tak mě nejzajímají technické zdatnosti, kterých budou mít na fsv zřejmě více, když studují bakaláře 4 roky. Zajímá mě spíše architektonické cítění a jestli lidé z fsv nějakým způsobem zaostávají.
Protože jsou v podstatě v jedné budově studenti dvouch oborů architektury, čekal bych i nějakou spolupráci mezi fakultami. Je zde taková možnost, nebo si každý obor jede ve své koleji a vůbec se spolu nebaví. Když to nějak pročítám, někde cítím to, že FA koukají na architekty z fsv jako něco !podřadného". je to jen má představa, nebo to lze na čvut vicítit?
nevraživost Proudoveletadlo 21.01.11 11:49
Kočka: Řekl bych, že cítit je slabé slovo... Překvapuje mě, kolik lidí na fsv-A si myslí, že na FA absolutně netuší jak co spočítat a jen si malují... A ze druhé strany to není o moc lepší.

Za silnější (a taky nebezpečnější!) ale považuji napětí mezi ostatními obory na stavárně a veškerými školami architektury. Polovina stavařů, se kterými se bavím, považuje architekty za nutné zlo, kteří vůbec nic neumějí a v práci jim víceméně překážejí. A je to podporováno i ze strany učitelů - někteří učitelé (hlavně z konstrukcí pozemních staveb) mívají narážky typu "tohle nejspíš vymyslel nějaký architekt, teče tam/ nedrží to/ je to hnusný/ nesplňuje to normy" ... Ani spolupráce mezi obory na stavárně moc nefunguje.
postrehy lala 21.01.11 17:52
Prace je dost vsude, spat nebudes ani na jedne skole. na fsv je jasne dany studijni plan, ktery se musi dodrzovat (bohuzel se nedaji presouvat zkousky na jine semestry bez dalsiho zapisu), na fa je to o neco volnejsi. co se tyka uciva, je tezke to posuzovat, kazda fakulta ma sva pro a proti, jedno je lehci tam, druhe onam. uroven atelieru je rozdilna hlavne v komunikaci a pristupu ke studentum, rozhodne te na fa lepe pripravi, budes mit volnejsi ruku vedenou skvelymi architekty, ale na fsv neprohloupis, pokud mas vlohy, da se i tam spousta veci naucit a vytezit ve svuj prospech. a na zaver studia na fsv jsou lehci statnice nez na fa. doporucuji si srovnat studijni plany obou fakult a rozhodnout se pro ten blizsi tvym schopnostem. hodne stesti na technice.
to kočka lenule 21.01.11 23:59
Sice tam mam pratel celkem dost a dokonce je s nami ted v magisterskem studiu hodne lidi, co preslo z Fsv-A, ale i tak si netroufnu radit, kde je to lepsi. Vsechno ma sva pro a proti, Rozdily tam urcite jsou, ale nejen mezi studenty jednotlivych fakult. Spis bych rekla, ze se vsechno odviji od cloveka, co ten ktery obor studuje. Je to o zajmu, ktery ten student ma, o talentu a o tom, jak moc chce. Svoji roli urcite hraji i ucitele, kterym projde clovek pod rukama. Tak je pak jasne, ze rozdily jsou znatelne. Je to jako na kterekoli jine skole - stredni, zakaldni, vysoke...Vsude jsou dobri a spatni studenti. Kdybych to mela rict jednoduse, kdyz k nam prisla celkem pocetna skupina lidi z Fsv - A do magistra, tak bych rozhodne podle praci nedovedla presne odhadnout, zda je ten ci onen student z Fsv ci FA. Je to proste o jednotlivych lidech a jejich snaze a ne o tom, ze pokud jsi prave z te ci one skoly, jsi a priori dobry nebo spatny. Druha vec, ktera je spis dulezitejsi, je to, co tady bylo zmineno vyse. Zda je Fsv - A nevyhodou pro hledani budouciho zamestnani. Bylo tu napsano, ze ano, ale to ja posoudit nemuzu, protoze to nemuzu na vlastni kuzi zazit. Takze by bylo fajn, kdyby sem napsal nekdo sve dalsi osobni zkusenosti.
stupidní řevnivost Narrno 22.01.11 17:23
kočka: Bohužel Proudoveletadlo říká pravdu, nevraživost panuje mezi obory až směšná. Mezi A+S na Fsv a FA jsou vztahy taky na prd (nakonec si přečtěte některé bůh-ví-na-co namyšlené rozumbrady výše), vzájemně se téměř oficiálně nesnáší a o spolupráci nemůže být ani řeč. Osobně to považuju za zcela absurdní a nechápu to. Jak přirozené by bylo, kdyby architekti semotamo spolupracovali s inženýry, to celé pod jemným vedením lidí z oboru A+S (neb pro to je tento obor ideální - díky jistým základům z obou větví návrhu jsou to ideální vedoucí projektovacího týmu).
Bohužel, realita je jiná.
Jinak rozdíl mezi A+S a FA žádný valný není a po vystudování je praxe velmi rychle ztesá do identické podoby. Pokud se rozhodujete mezi těmito variantami, v zásadě si pro sebe odpovězte, jestli se chcete spíše považovat za architekty - stavitele nebo za architekty - umělce. Ale jak říkám, ve výsledku dopadnete velmi podobně, jen se možná k návrhům budete dopracovávat jinými myšlenkovými pochody.
A buďte tak hodní, ať se dostanete kamkoliv, noste čumák trochu při zemi a smažte tu tupou zamindrákovanou nesnášenlivost mezi obory.
stupidni revnivost lenule 22.01.11 23:11
to Narrno: Opravdu tleskam, s Tvym nazorem naprosto souhlasim. Taky mi tahle zabomysi valka prijde zbytecna. A taky naprosty souhlas s tim, ze v podstate neni tak dulezite, jakou skolu clovek vystuduje, ale co se sam nauci praxi a tim, jak moc chce. Ale v prubehu tech par roku studii je dost dulezite, jaka je atmosfera na te ktere skole a jakym zpusobem se tam pristupuje k praci, studentum atd. To samozrejme nikdo nedokaze posoudit, pokud nestudoval vsechny architektury v republice a taky proto, ze kazdemu vyhovuje jiny pristup. Proto je i tezke komukoli radit, co si spis vybrat, ale po vystudovani to bude vicemene jedno. Skola da zaklad, ale zbytek uz clovek ziska v praxi. A zaklad, na kterem se da stavet, da jak FA, tak Fsv - A.
z A na C misha.v 19.04.12 17:44
Ahoj, jenom by mě zajímalo (už se tady na to ptal proudoveletadlo), jestli nemá někdo zkušenost se studováním magisterskýho oboru C (Konstrukce pozemních staveb) po vystudování bakaláře - oboru A... přemýšlím, jestli na to máme dostatečný základy, a taky jestli je to častý, že se tam lidi z Áčka hlásej.. děkuji
to misha.v maru.p 20.04.12 13:06
Ahoj, myslim, ze v dnesni dobe je z Acka (FSv, obor A) dokonce jeste vetsi odliv na C nez driv. A z mych zkusenosti, pokud jsi skolou jen neprobloumal/a, tak prechod urcite nebude problem. Dostatecny zaklady urcite na oboru byly (bakalare jsem ukoncila pred 3 rokama) a verim, ze jsou, stejne drtivou vetsinu clovek nastudovava sam a navic existujou konzultace nez neco odevzdas. Urcite bych koukala na to, co chces delat po skole a podle toho bych se rozhodla, ne podle uvazovani nad dostatecnyma zakladama. Vsechno se da pripadne doucit, navic tam nejsou ateliery, na vsechny predmety mas tak relativne vic casu (resp. nejaky projekty tam jsou, ale delaji se ve skupinkach).
to maru.p misha.v 20.04.12 16:11
Děkuju moc za povzbudivou odpověď! Já už jsem právě v podstatě rozhodnutá, jenom se ptám, abych trochu tušila co čekat, nemám úplně představu jak moc se obory SI a A liší... tak snad to nebude velký problém
rozhodnuti eva 19.06.12 22:00
jak ses rozhodla? ja dneska byla na prijimackach na fsv, na FA uz jsem prijata, ale po dnesku jsem zacala vahat... mampocit, ze se rozhodnu spatne
body FSv - A nina 20.06.12 09:37
ahoj, nevite jaky je skore z lonska na FSv - A+S, kolik se hlasilo a kolik vzali? pripadne od kolika bodu. dik

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.