Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Monocoque

Autor: Martin Kaftan
Spoluautor: studenti ÚET na FA VUT
Adresa: Feuerberg, Konice u Znojma, Česká republika | mapa
Projekt: 10. - 11.2017 Realizace: 12.2017

Během mrazivého prosincového víkendu byl na území Národního Parku Podyjí v lokalitě nazývaném Feuerberg (Ohňová hora) realizován týmový projekt Monocoque ateliéru M.Sc. Martina Kaftana, Ph.D. z Ústavu experimentální tvorby Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně.
Jedná se o starobylé okultní místo kde se dříve konali oslavy slunovratu s nádhernými výhledy do jihomoravské krajiny a na území Dolního Rakouska.
Konstrukce byla vytvořena procesem ¨bandážování¨ - ohýbáním a propletením tenkých latí kolem vzduchové formy, dokud nebyla dosažena celková pevnost pro zavěšení.
Vodítkem pro design konstrukce bylo vytvoření statických křivek pomocí počítačové simulace. Na místě byla stavba dokončena propletením latí kolem kmenů a větví nosného stromu. Tento proces poskytuje skvělý poměr hmotnosti a pevnosti a zároveň jedinečnou transformaci interiérového prostoru pomocí artikulace a penetrace slunečního světla konstrukcí.
Zdroj: FA VUT, Brno
Vložil: Petr Šmídek, 25.01.18
Návštěvnost: 1898 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.