Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům ve Frenštátě pod Radhoštěm

Autor: Janda + Zezula architekti | Martin Janda
Adresa: Frenštát pod Radhoštěm, Česká republika
Projekt: 2005 Realizace: 2006
Užitná plocha: 149 m² Zastavěná plocha: 134 m²
Obestavěný prostor: 550 m³

Celá oblast se nachází v místě kde mírně kopcovitý terén vpadá do údolí podhorské říčky. Parcela byla využívaná jako zahrada rekreačního objektu stojícího v zadní partii pozemku, který byl po realizaci domu zbourán. Před vlastním pozemkem protéká regulovaný potok a příjezd na pozemek je po můstku, který je součástí místní komunikace.
Terén mírně stoupá jižním směrem do volné krajiny, rovnoběžně s dalším potůčkem, který vlastním pozemkem prochází a následně ho lemuje ze západní strany.
Dům je navržen ve dvou osách. Základní - rovnoběžné z místní komunikací, a druhou - s vloženým objemem obytných pokojů, na půdorysu jednoduchého T. Základní hmoty charakterizují mírné uzavření domu z východní strany. Mezi těmito dvěmi hmotami domu se nachází venkovní obytný prostor rodinného domu - terasa, přístupná z obývacího pokoje.
Hlavní vstup do domu je veden ze severní strany kolem obytného obývacího prostoru. Přicházející projde přes závětří a zádveří do haly, na kterou navazuje hlavní obytný prostor domu s kuchyní a jídelnou. Vedle této společenské části přes halu, navazuje doplňková část domu - pokoj - pracovna/pokoj pro hosta, místnost denních prací a šatna. Hala je ještě propojena s koupelnou a samostatným wc. Samostatně přístupné z exteriéru jsou místnosti pro odkládání zahradního nábytku a pro sportovní potřeby.
Další obytné pokoje jsou umístěny o patro výš. Jsou zde vedle sebe umístěny dva pokoje a sociální zařízení.
Společenská část domu je vnitřně rozdělená na obývací pokoj, jídelnu a kuchyň. Ve společenské místnosti je umístěn krb. Z tohoto obytného prostoru se vstupuje přímo na terasu před domem.
Stavba je provedena jako dřevostavba na železobetonové desce, systémem dřevěného sendviče o tloušťce zdi 24 cm. Nosnou konstrukci tvoří dřevěný rám vyplněný tepelnou izolací a parozábranou, krytý z vnější strany OSB a deskami s povrchovou úpravou dřevěným obkladem a omítkou. Vnitřní krytí je ze sádrokartónových desek.
Stropní konstrukce jsou provedeny jako dřevěné - montované, částečně přiznané. Střešní konstrukce je navržena jako dřevěný krov s fošnových vazníků, v obytných částech zateplena a kryta podhledem.
Okna a prosklené stěny jsou navrženy hliníkové zasklené izolačním dvojsklem.
Martin JandaZdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 14.01.07
Návštěvnost: 69510 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Garáž? danielkolman 18.01.07 18:38
dotaz na cenu mgatova 12.03.07 11:14
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.