Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Černilově

Autor: VYŠEHRAD atelier | Zdeněk Rychtařík, Jiří Smolík
Adresa: Černilov, Česká republika
Projekt: 2002 Realizace: 2003-04

Dům se nachází v okrajové části obce Černilov. Podélný tvar pozemku v orientaci V-Z předurčil umístění a půdorysnou stopu samotného domu. Dům je protáhlý o jedné hmotě, umístěný v severovýchodním cípu parcely. Veškeré obytné místnosti jsou svými prosklenými plochami orientovány k jihu a jižní a jihozápadní část zahrady je využita k pobytovým účelům. Vjezd do garáže a přístupový chodník jsou přímé, kolmé k přístupové komunikaci.
Koncepce domu vychází z požadavku investora navrhnout jednoduchý, cenově dostupný dům s poskytnutím dostatečného komfortu pro 4-5 člennou rodinu. Stavba je dvoupodlažní nepodsklepená, na obdélníkovém půdoryse bez dalšího členění. Zastřešení je řešeno sedlovou střechou, která zároveň na obou koncích v patře vytváří krytí teras ložnic.
Nástup do domu je přes zapuštěné závětří, integrované do hmoty domu. K hlavnímu obytnému prostoru a pracovně v přízemí přiléhá dřevěná venkovní terasa. Dále je součástí přízemí nutné zázemí a garáž. Patro je pojato jako soukromá část domu - tvoří je trojice ložnic s hygienickým zázemím.
Fasáda je obložena vláknocementovými deskami Cembonit ve dvou barvách a dvou typech kladení. Okna jsou dřevěná v přírodním odstínu. Střešní krytinu tvoří vláknocementová vlnovka Vltava v černém provedení, která v prostoru teras přechází v průsvitnou vlnovku sklolaminátovou. Pohledové prvky krovu jsou rovněž v přírodním odstínu. Ocelové prvky vystavené vnějším vlivům jsou žárově pozinkovány. Klempířské prvky jsou provedeny z titanzinkového plechu.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Stavba
Fasádní desky, Cembonit FDA, písková a tmavě šedá, Vlnitá krytina B8, černá
Cembrit a.s.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 26.10.06
Návštěvnost: 53999 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.