Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obytný areál Sympatie

Autor: ADR | Petr Kolář, Aleš Lapka
Spoluautor: Ivo Bartoněk, Jan Kalousek, Josef B. Novotný
Adresa: Pod Vodárenskou věží, Praha, Česká republika
Investor: Skanska CZ a.s.
Náklady: 180 000 000 CZK Projekt: 2002-03
Realizace: 2003-04 Užitná plocha: 5100 m²
Zastavěná plocha: 3270 m²

Urbanistické řešení vychází z původního návrhu ateliéru GAMA a z územního rozhodnutí. Investor požadoval toto řešení zachovat a tak nedošlo k výrazným změnám.
Příjezdy k domům jsou z obslužných komunikací. K domům na severní straně areálu je příjezd z ulice Pod Vodárenskou věží, ke skupinám řadových rodinných domů na západě a dvojdomům na jižní straně pak z mezilehlých obslužných komunikací uvnitř areálu.
Pro celý bytový areál platí několik společných zásad. Vlastní domy mají dvě nadzemní podlaží.Hmoty domů jsou ukončeny plochými střechami.Výrazným prvkem parteru jsou předsunuté garáže na vstupních fasádách. Balkony a pergoly jsou navržené jako ocelové nebo dřevěné konstrukce.
Zahradní části domů budou vymezené mezi parcelami lehkým oplocením pletivem s popínavou zelení nebo živým plotem. Ve vstupních partiích domů jsou do zděného oplocení v. 1,6 m integrovány instalační sloupky sítí, prostory pro skladování odpadků, vstupní branky a vrata. Místy je oplocení doplněno integrovaným prostorem pro uskladnění zahradních potřeb a nábytku.
Kontakt domu se zahradou je přes venkovní terasu s podlahou řešenou jako lehký dřevěný rošt osazený volně nad terénem. Terasa je kryta pergolou. Prostory sousedících teras jsou pohledově odděleny neprůhlednou stěnou umístěnou na společné hranici sousedících pozemků.
Řadové domy tvoří 2 ucelené skupiny po pěti domech. Navržené domy sledují v parteru klesání stávajícího terénu naopak atika zůstává vodorovná a pohledově zceluje celou skupinu domů.
Řadové domy jsou architektonicky navržené jako jednoduchý kvádr s vystupujícími integrovanými garážemi na straně uliční a předstupujícími hmotami teras, řešených jako lehký dřevěný rošt osazený volně nad terénem, s pergolami na straně zahradní. Hmoty domů jsou vysoké dvě podlaží.
Dvojdům je architektonicky jednoduchým kvádrem s rovnou střechou. Tuto hmotu kompozičně doplňují předsunuté prvky jednopatrových garáží.
Všechny domy vyjma dvou typů jsou nepodsklepené. Střešní nástavby nebo ustupující podlaží nebyly vzhledem k naplnění zadání uvažovány, jsou však při požadavku zvýšení obytné plochy bez problémů možné a mohou být pro architektonické řešení rozhodně přínosem.Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 24.10.06
Návštěvnost: 61678 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.