Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
16 řadových domů v Šestajovicích

Autor: VYŠEHRAD atelier | Zdeněk Rychtařík, Jiří Smolík
Adresa: Šestajovice, Česká republika
Projekt: 5/2002 Realizace: 2002-05

Jde o řadu 16 rodinných domů při vjezdu do obce Šestajovice směrem od Klánovic. Protáhlý pozemek tvoří podélný pás mezi hlavní komunikací procházející obcí a další zástavbou solitérních rodinných domů. Dopravně bylo možné napojit objekty pouze z vedlejší komunikace. Zadáním bylo navrhnout rodinné domy za přijatelnou cenu pro běžného klienta. Monotónnosti celé skupiny jsme v návrhu čelili vzájemným dílčím posunem domů, členitějším tvarem půdorysu a různým hmotovým řešením při užití více typů domů. Celá řada je složena z pěti typů domů, z nichž dva jsou užity v zrcadlovém otočení.
Domy mají dvě nadzemní podlaží a nejsou podsklepeny. Výjimkou je dům typu D, který má nad částí půdorysu 3 nadzemní podlaží.
Princip uspořádání dispozic je pro všechny typy domů stejný. V 1. NP je garáž, vstupní prostory s šatnou a dále společný obytný prostor - kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Ve 2. NP (3. NP) jsou jednotlivé ložnice s koupel- nou. Podlaží jsou propojena přímým jednoramenným schodištěm, totožným pro všechny typy domů.
Vnější barevné řešení je založeno na kombinaci dvou barevných odstínů omítek, z nichž každá je vždy přiřazena jedné základní hmotě. Další vložené objemy jsou pojednány prkenným obkladem s přírodní lazurou, oplechování je z titanzinkového plechu.
Založení domů je na betonových pasech. Stěny jsou zděné z keramických bloků, stropy z keramických stropních panelů. Konstrukce střech jsou dřevěné, střešní krytina pak z černých vláknocementových vlnitých desek.
Investor v průběhu stavby zaměnil původně navrhovaná dřevěná okna za plastová, stejně jako došlo k nežádoucím korekcím u oplocení a dalších úprav v okolí domů.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.10.06
Návštěvnost: 55249 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.