Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Klánovicích

Autor: VYŠEHRAD atelier | Zdeněk Rychtařík, Jiří Smolík
Adresa: Klánovice, Česká republika
Projekt: 2001 Realizace: 2002
Užitná plocha: 169 m² Zastavěná plocha: 119 m²
Plocha pozemku: 845 m² Obestavěný prostor: 854 m³

Rohová parcela o velikosti 845 m² se nachází v centrální části obce Klánovice. Stejně jako většina pozemků v této lokalitě je i tento rovinný a má lesní charakter s převahou borovic. Okolní zástavbu tvoří rodinné domy z 1. poloviny dvacátého století, ale i stavby z nedávné doby.
Dům umísťujeme k severovýchodní hranici, odkud je i vstup a vjezd na pozemek. Všechny obytné prostory se otevírají na jihozápad, kde se formuje hlavní zahradní prostor.
Stavba je tvořena dvěma vzájemně prolnutými hmotami - převýšená je zastřešena pultově a má omítanou šedozelenou fasádu, nižší má plochou střechu a je obložena překližkou s nepravidelným vertikálním členěním. Okna jsou dřevěná s červenou lazurou, velké prosklené plochy v přízemí jsou stíněny posuvnými perforovanými stěnami z překližky. Klempířské prvky jsou z titanzinku a zámečnické výrobky jsou žárově pozinkovány.
Myšlenka průniku hmot se promítá i do vnitřního prostoru. V objemu vyšší hmoty má obytný prostor a jedna ložnice v patře vyšší světlou výšku. Dvě úrovně v patře spojuje krátké schodišťové rameno, které navazuje na hlavní jednoramenné schodiště. V přízemí se nachází obývací pokoj s kuchyní, pokoj hosta, sociální zázemí a z předsíně přístupná garáž. V patře je privátní část domu - ložnice, pracovna, zázemí.
Dům je postaven zděnou technologií s keramickými stropy. Překližková fasáda je řešena jako sendvičová s odvětráním. Pultová střecha má krokve přetažené před fasádu směrem do zahrady a je řešena s provětrávanou vzduchovou mezerou, krytinu tvoří titanzinkový plech. Plochá střecha je provedena s opačným pořadím vrstev a přitížením kačírkem. Zahradní terasa je dřevěná, ošetřená lazurou. Oplocení pozemku je navrženo v kombinaci pozinkovaného pletiva a hladkých betonových bloků.
Součástí zadání od investora byl i projekt interiéru. V obytných prostorech byla použita jako podlahová krytina dubová průmyslová mozaika, v ostatních místnostech marmoleum. Koupelny jsou vymalovány polyuretanovými nátěry.
V projektu byla navržena většina vestavných i solitérních nábytkových prvků.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 21.10.06
Návštěvnost: 53350 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.