Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Rudné u Prahy

Autor: Projektil architekti | Ondřej Hofmeister, Jitka Hofmeisterová, David Mareš
Adresa: Rudná, Česká republika
Investor: manželé Kovácsovi
Projekt: 2004 Realizace: 2005-06

Urbanistické řešení
Dům je umístěn na pozemek lichoběžníkového tvaru (560 m²) a dělí jej na dvě části. Část orientovaná směrem do ulice je definována jako okrasná zahrada. Klidná pobytová část zahrady je umístěna do severozápadní části pozemku, kde je možné najít dostatečnou intimitu.
Dům je v přízemí opticky i provozně propojený s oběma částmi zahrady. Kryté parkovací stání pro dva osobní automobily a příruční sklad jsou umístěné do rohu přední zahrady u štítu sousedního domu.

Architektonické a dispoziční řešení
Dům rozdělen na dvě části. Hlavní hmota je dvoupodlažní a je navržena na půdoryse obdélníka. Druhá část je jednopodlažní a tvoří jakýsi „krček“ mezi hlavní hmotou a štítem sousedního domu.
Přístup do domu je navržen přes jižní zahradu. Zádveří a vstupní hala tvoří komunikační jádro domu, ze kterého je možno pokračovat do zadní části zahrady, do „krčku“ s koupelnou a pracovnou (pokojem pro hosty) nebo do obytných částí domu. V přízemí obytné části jsou umístěny kuchyně, jídelna a obývací pokoj, tedy prostory pro denní aktivity. Klidová část domu v patře je přístupná po schodišti umístěném mezi jídelnou a obývacím pokojem. V patře jsou dětské pokoje, ložnice, herna a koupelna s výstupem na terasu.
Fasáda je z dřevěných masivních desek, střecha z cementovláknitých vlnitých šablon nebo asfaltová s kačírkem, zábradlí jsou žárově zinkované.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 27.07.06
Návštěvnost: 73607 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.