Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pasivní dům Krammer & Schadauer

Autor: Jordan - Atelier für Solararchitektur
Adresa: Öd, Rakousko
Náklady: 255 000 Euro Projekt: 06.2003
Realizace: 04.2004 - 2006 Užitná plocha: 167 m²
Zastavěná plocha: 118 m² Plocha pozemku: 1050 m²

Dům pro jednu rodinu s podsklepenou garáží je situován na severním svahu. Má plochou střechu a fasádu chrání obklad z modřínového dřeva. Jako hlavní nosný systém dřevěná byla zvolena hrázděná konstrukce vyplněná izolací z celulózy a tvrdé jádro (železobetonový dělící strop).

vnější stěny: dřevěná hrázděná konstrukce s celulózovou izolací 0,10 W/m²K
střecha: dřevěná hrázděná konstrukce s celulózovou izolací 0,10 W/m² K
podlaha v přízemí: základová deska + tepelná izolace 0,10 W/m²K
dřevohliníkové okenní rámy: 0,77 W/m²K
zasklení: 0,6 W/m²KPasivním domem se rozumí taková stavba, která díky optimální izolaci, co nejlepšímu zasklení a kontrolovanému větrání obytných místností nabízí komfortní vnitřní klima bez potřeby aktivního vytápění nebo klimatizačního systému - dům "topí" a chladí právě svojí pasivitou. Předpokladem je běžná roční potřeba na vytápění menší než 15 kWh/m² a měrné tepelné zatížení méně než 10 W/m². To odpovídá spotřebě 1,5 litru topného oleje na 1 m² obytné plochy za sezónu. Rozlišovat by se přitom měl způsob výpočtu: všichni členové IG- Passivhaus počítají podle kritérii stanovených Institutem pro pasivní domy v Darmstadt (výpočtová metoda PHPP). Pro obytné stavby v Dolním a Horním Rakousku se však používá odlišný výpočet, který dává obecně lepší hodnoty, poněvadž plocha odběru energie je jiná.
Poskytnutí nutné zbytkové energie - rovné 15 kWh/m² - je dosaženo různými nositeli energie: buď elektricky prostřednictví tepelného čerpadla nebo pomocí biomasy - obecně přes malá moderní kamna na dřevo v obývacím pokoji. I přes jedinečný způsob stavění není možné bez pomocného topení docílit za velmi chladných zimních večerů vnitřní pohodu. Ačkoli jde jen o velmi nepatrné množství energie, nesmí se na to být zapomenuto.
Měrná spotřeba energie na m² obytné plochy v evropském pasivním domě navíc nesmí překročit 120 kWh/m² (pro vytápění místností, ohřev teplé vody a spotřebu elektrického proudu v celém domě). Tímto je v pasivním domě vesměs menší spotřeba energie než je u běžných novostaveb nutné pro elektřinu a teplou vodu. Konečná spotřeba energie pasivního domu je tak nejméně o Faktor 4 nižší je průměrná spotřeba u novostaveb realizovaných podle současných stavebních předpisů.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 30.06.06
Návštěvnost: 95188 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Na samotě u lesa? Drak Drak 04.07.06 14:43
Co je na tom domě pasivního, když se tam aktivně topí??? nel¨Y¨nek 06.07.06 08:12
Pasivní neznamená perpetum mobile... Adam Lenc 06.07.06 10:45
nelYnek katka kruspe 25.07.06 13:48
Definice pasivního domu Jan Kratochvíl 25.07.06 15:27
Adam Lenc Tomáš Imrich 28.01.07 13:53
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.