Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Malíkovi

Autor: RAW | Tomáš Rusín, Ivan Wahla
Adresa: Tumaňanova 25a, Mokrá Hora, Brno, Česká republika | mapa
Projekt: 2000-01 Realizace: 2001-02
Zastavěná plocha: 113 m² Obestavěný prostor: 850 m³

Rodinný dům je součástí řadové zástavby v typické příměstské vesnici. Z jižní strany je parcela zastíněna vysokou štítovou zdí sousedního domu a jeho dvorního křídla s terasou. Aby byl tento nepříznivý dopad okolní zástavby, zejména nežádoucí výhled z terasy sousedů na pozemek klienta, maximálně eliminován, byl zvolen čtvercový půdorys domu s většími odstupy od okolních parcel a navrženo „atrium" s malou salou terrenou, kterou tvoří dvě paralelní ocelové stěny s dřevěnou výplní.
Dům je dvoupodlažní, orientovaný s ohledem na charakter přiléhajících prostor. Západní fasáda s připojeným atriem, salou terrenou a balkonem s terasou je co nejvíce otevřená do zahrady velkými skleněnými stěnami. Ostatní fasády, přiléhající k rušné ulici nebo orientované ke štítové zdi a parcele sousedního domu, mají naopak co nejmenší okenní otvory. Dispoziční uspořádání přízemí s čtvercovou halou umožňuje přímý vstup do zázemí hygienického a do obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou. Přes komoru lze vejít do garáže a rovněž do kuchyně. Obývací pokoj je orientován prosklenou stěnou do zahrady a je propojen s kuchyní posuvnou červenou stěnou s horizontálním okénkem.
Otevřené schodiště spojuje přízemí s halou v horním podlaží, v níž jsou symetricky uspořádány dveře vedoucí do ložnic a koupelny. Z materiálů byly pro konstrukce využity dřevo, ocel a sklo. Fasáda je světle šedá, okna a zámečnické výrobky jsou tmavošedé.

Literatura

Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 13.05.09
Návštěvnost: 54144 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.