Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Železniční dispečerská věž Wien Süd-Ost

Autor: Riepl Riepl Architekten
Adresa: Südbahnhof, Vídeň, Rakousko
Projekt: 2000-02 Realizace: 2001-02
Soutěž: 2000Zaměřili jsme se na vývoj integrovaného konstrukčního systému, který bude vyhovovat velmi různorodým, ale vysoce specifickým požadavkům na železniční řídící středisko. Díky svému modulovému charakteru je systém schopen přizpůsobit se širokému rozsahu různých územně rozvojových a prostorových programů. Složitá technologie s vysoce diferencovanými požadavky dostane společný unifikovaný podvozek, který je schopen udržet sebe sama, a to navzdory, nebo dokonce díky jeho zdánlivě nehmotné přítomnosti v drsném prostředí. Kovový plášť zdůrazňuje jednak skutečnost, že věž je součástí technické železniční infrastruktury, jednak signalizuje určitou nezávislost. Vědomě jsme se vyhýbali jakékoliv snaze o vizuální konkurenci barevným akcentům projíždějících vlaků a vysoce individualistickým designům nových železničních stanic. Po čase bronzové zbarvení fasád, vystavených všudypřítomnému jemnému železnému prachu, získá specifický odstín oscilující mezi hedvábným leskem a matem, mezi chladem a teplem. Technologie paravanových příček rozmístěných v kokpitu umožňuje vynechat venkovní zastínění, přesto všechna pracoviště, společné prostory a vývojová pracoviště budou bohatě pokryta glazováním. Kombinace zastínění reagujícího na počasí a systému citlivém na světelné odchylky posiluje vizuální prolínání vnitřního a venkovního prostoru a vytváří zdánlivě nepropustný charakter budovy. Stavba stejně tak otevřená jako uzavřená.

Článek vznikl ve spolupráci s GA Brno, kde v těchto dnech probíhá výstava o díle Riepl Riepl Architekten s názvem Room to move.
Zdroj: GA Brno a Riepl Riepl Architekten
Vložil: Petr Šmídek, 20.04.06
Návštěvnost: 53322 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.