Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům s ateliérem

Autor: Architektonický atelier KAAMA
Adresa: U školské zahrady, Kobylisy, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Karel a Monika Mrázkovi
Náklady: 10 000 000 CZK Projekt: 1999
Realizace: 2000-02 Zastavěná plocha: 122 m²
Plocha pozemku: 850 m² Obestavěný prostor: 1400 m³

Rodinný dům s ateliérem v Praze-Kobylisích byl postaven na rovině s příkrým jižním srázem a jihozápadní orientací. Koncepce zastavění pozemku o velikosti 850 m² vychází z požadavku jednoduchosti a srozumitelnosti řešení při maximálním využití plochy pro všechny funkce spojené s bydlením. Objekt je umístěn tak, aby byl co nejvíce zachován přírodní charakter jihozápadní části poblíž pískovcové skalní terasy.
Vlastní objekt sestávající ze dvou nadzemních podlaží s vykonzolovanou terasou a bazénkem je podpírán ustupujícím podlažím zapuštěným v terénu. Dům je doplněn samostatně stojící stěnou, která vymezuje prostor komunikační haly uzavřené skleněnými výplněmi. Zastřešení objektu tvoří plochá zelená střecha přístupná výklopným proskleným světlíkem. Řešení dispozice je podřízeno požadavku polyfunkčního využití domu - ateliéru s bydlením. Oba provozy mají samostatné schodiště a vlastní vstupy. Polozapuštěný suterén slouží jako ateliér s kuchyňkou a hygienickým zázemím, nachází se zde garáž a technická místnost. V přízemí je situován hlavní vstup s halou, obývací pokoj s východem na terasu, kuchyň s jídelnou, místnost pro domácí práce a pracovna. V prvním poschodí jsou ložnice, dva dětské pokoje, koupelny a šatny.
Konstrukci tvoří stěny z termobloků s monolitickými stropy, pohledový beton a ocelové pozinkované nosníky. K použitým materiálům patří desky Cembonit, přírodní plech Corten a čiré sklo v rámech z eloxovaného hliníku.

Literatura

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 06.04.10
Návštěvnost: 67183 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.