Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Máslova vila

Autor: CMC architects, a.s. | David Richard Chisholm, Vít Máslo
Spoluautor: Tomáš Bílek, Lubor Sladký
Adresa: Roudnice nad Labem, Česká republika | mapa
Investor: Vít Máslo
Realizace: 2004

Základní téma domu je vytvoření klidného a soukromého prostředí pro rodinu, žijící do této doby v Praze. Okraj malého městečka, zahrada, výhled do krajiny, soukromí, ticho.

Pozemek je rovinný a nachází se na okraji nové zástavby rodinných domů. Snahou bylo uspořádat stavbu tvarově a dispozičně tak, aby bylo podpořeno propojení se zahradou s  výhledem do krajiny. Velká posuvná okna situovaná do zahrady umožňují dobré prosvětlení a proslunění celého domu. Proti slunci jsou okna chráněna vnější dřevěnou markýzou nad celou terasou. Hlavní obytná část se nachází na úrovni vstupu do domu a tvoří s kuchyní a jídelnou společný prostor, který je sjednocen betonovou podlahou. Ložnice jsou umístěny na úrovni druhého podlaží. Terasa na západní straně domu navazuje na obytný prostor i prostor jídelny.

Dům se vyznačuje celodřevěnou konstrukcí, která je modulově uspořádaná. Osy příčných lepených vazníků jsou osově vzdálené 2,4 m. Dům je dvoupodlažní, bez suterénu. Fasáda je sendvičová, obložená modřínovými palubkami natřenými barvou v červeném odstínu v kombinaci s šedými cembonitovými, fraktálově uspořádanými panely ve druhém podlaží. Posuvná okna v přízemí jsou hliníková. Plot domu tvoří žulové kameny vkládané do zinkových konstrukčních sítí tzv. gabionová zeď.

Literatura
340 Kč

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 06.02.15
Návštěvnost: 71481 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.