Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům hat H

Autor: Jun Igarashi Architects Inc. | Jun Igarashi
Adresa: Engaru, Japonsko
Realizace: 2015 Užitná plocha: 59 m²
Zastavěná plocha: 64 m² Plocha pozemku: 373 m²

Dům hat H se nachází na předměstí Engaru na severovýchodě ostrova Hokkaido. Klienti (manželé se dvěma dětmi), kteří měli velmi omezený rozpočet, se s žádostí o projekt obrátili na místního architekta Juna Igarashiho, jehož kancelář téměř výlučně staví na nejsevernějším japonském ostrově a nejlépe tak zná specifické místní podmínky. Chladné klima s mohutnými sněhovými srážkami vyžaduje, aby základy domů byly hluboké minimálně 90 cm. Igarashi se rozhodl zahloubit celé spodní podlaží. Základové pasy tak zároveň tvoří parapety a okenní otvory začínají na úrovni terénu. Dvoupodlažní dřevěný dům je založen na čtvercovém půdorysu o hraně 5,46 m. Obytná plocha horního patra je však rozšířena verandou vykonzolovanou 1,82 m po obvodu celé stavby. Plochá střecha je vykonzolovaná ještě o dalších 45 centimetrů a dům tak připomíná obrácenou pagodu. Suterénní část, kde se nachází veškeré hygienické zázemí, ložnice (šatna) a studovna (knihovna), je s horním obytným podlažím s kuchyní a jídelnou propojena prostřednictvím subtilního kruhového schodiště. V případě potřeby mohou obyvatelé domu díky dvoukřídlým francouzským oknům v kterékoli části expandovat na venkovní terasu a více něž si zdvojnásobit obytnou plochu. Na japonské poměry rozlehlém pozemku o rozloze 373 m² se kromě dvou venkovní automobilových stání nachází také malý dřevěný domek pro kola a zahradní techniku. Podlaha v místnostech je z březových prken a nosnou část tvoří prkna z jehličnanů. Konstrukce zůstala záměrně odhalená, aby si každý mohl přesvědčit o její jednoduchosti a logice.
Autor: Petr Šmídek, 04.11.19
Návštěvnost: 5 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.