Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům v Chiharada
空の見える下階と街のような上階

Autor: studio velocity | Miho Iwatsuki, Kentaro Kurihara
Adresa: Chiharada-8 Kōryūjichō, Okazaki, Japonsko | mapa
Realizace: 2012 Užitná plocha: 111 m²
Zastavěná plocha: 55 m² Plocha pozemku: 145 m²

Japonské studio Velocity navrhlo pro mladý pár dvoupodlažní válcový dům, který svým tvarem připomíná obrácené silo o průměru cca 8,5 metru. Objekt s kruhovým půdorysem spočívá na malém pozemku nepravidelného tvaru. Centrálně umístěná stavba tak využívá zbytkové části zahrady k dalším venkovním aktivitám jako sušení prádla (u koupelny), hřiště (u dětského pokoje), zahrádky a klidné posezení (u ložnice). Kruhovým tvarem se zároveň podařilo udržet dostatečný odstup od přilehlého stávajícího domu. Přízemí je dřevěnými stěnami rozvrženo do soukromých místností s běžnou výšku. Hosté do horní společné části vstupují po venkovním točitém schodišti. Obyvatelé domu mohou po strmém schodišti vystoupat ze svých pokojů přímo do prostoru připomínající mikrourbanismus čtyř domků vtěsnaných do kruhového sálu. Horní obytná část s výškou přes dvě podlaží je tak rozčleněna do menších zón (kuchyně, herna, jídelna, obývák a tatami), které jsou přitom stále zvukově a částečně i vizuálně součástí jednoho velkého prostoru zakončeného kuželovou střechou. Kromě netradičního tvaru a dispozičního rozvržení nabízí také nečekané průhledy skrze stěny, stropy a střechu. Při stoupání po schodišti z přízemního pokoje do horní obytné části tak lze skrze dvojicí světlíků spatřit oblohu a ještě více propojit obyvatele domu s jeho okolím.
Autor: Petr Šmídek, 30.10.19
Návštěvnost: 4 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.