Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům ve Varmii
Dom na Warmii

Autor: Mobius Architekci | Przemysław Olczyk
Spolupráce: Patrycja Tronina
Adresa: Varmijsko-mazurské vojvodství, Polsko
Projekt: 2017 Realizace: 2019
Užitná plocha: 500 m²

Varmie je oblast na severovýchodě Polska s nízkou intenzitou zastavění. Z toho důvodu je vyhledávána soukromými investory, kteří hledají odloučená divoká místa a cení si blízkost přírody. Dům od varšavského ateliéru Mobius byl postaven v jezerní krajině. Navazuje na místní tradice, usiluje o souznění s okolní přírodou a zároveň uspokojuje moderní potřeby.
Volně stojící dům splývá s prostředím. Leží daleko od silnice a postrádá sousední budovy. Drsná krajina přiměla architekta Przemka Olczyka, aby při návrhu využil jasně čitelnou tektoniku a transparentní prvky, které tak výslednou stavbu co nejlépe začlení do místní morfologie. Dům, který zabírá jen malou část pozemku, tvoří 90 cm tlustá železobetonová deska vznášející se nad terénem a modelující sedlovou střechu porostlou vegetací. Střešní desku podpírá jen nezbytný počet sloupů, které zároveň vymezují funkční zóny v domě: obytná část v přízemí a ložnice v horním patře. Sedlová střecha působí jako přírodní tektonický zlom. Horizontální kompozice je umocněna spodní linií zelené střechy. Přízemí vily se otevírá směrem k jezeru. Nízké posazení domu a především vnitřní atrium má lépe vzdorovat silným větrům vanoucím v oblasti Varmského jezera a zároveň nabídnout obyvatelům maximální pocit soukromí.
Mobius Architekci
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 23.10.19
Návštěvnost: 4 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
chvála nápadu Ing.arch. Petr Kříž 29.10.19 20:35
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.