Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Útlý dům

Autor: FORM / Kouichi Kimura Architects | Kouichi Kimura
Adresa: prefektura Šiga, Japonsko
Realizace: 2019 Užitná plocha: 112 m²
Plocha pozemku: 125 m²

Dům pro mladou rodinu se nachází na předměstí japonské prefektury Šiga. Úzký rodinný dům kombinující v sobě plechové a betonové objemy se nachází na nevelkém pozemku o rozměrech 7,5 x 17 metrů přístupném z příměstské magistrály. V okolí stojí domy postavené místními stavebními firmami. Naším cílem bylo postavit dům, který by i v přeplněném městském prostředí nabízel dostatek útulnosti. Rozložení objemů, umístění oken i volba materiálů se snaží přiměřeným způsobem reagovat na své okolí. Převýšené okno v průčelí a vykonzolovaná vstupní veranda zdůrazňují svislé a vodorovné linie, takže fasáda není příliš jednotná. Vchody do domu jsou umístěny po obou stranách verandy, aby se usnadnil přístup z parkovacích ploch rovněž uspořádaných na obou stranách. Toto řešení současně blokuje výhled do domu ze silnice a zajišťuje tak soukromí. Vstupní hala a dětský pokoj v přízemí ještě více umocňují linearitu stavebního pozemku. Podél hlubokých místností se nachází hygienické zázemí a dřevěné skříně vybíhající z ostění. Ve horním patře je v přední části převýšený obytný prostor s příčnou jídelnou a zadní ložnicí pro rodiče. Přes stísněnou zástavbu je ze severní části domu možné spatřit hřeben blízkého pohoří.
Útlý dům i přes svůj netradiční vzhled vytváří útulný vnitřek, což bylo dosaženo pečlivým studiem potenciálu místa.
Autor: Petr Šmídek, 31.07.19
Návštěvnost: 29 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.