Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Chuchle

Autor: boq architekti | Miroslav Stach, Jana Stachová
Zahrada: ing. Petra Novotná
Adresa: Velká Chuchle, Praha, Česká republika
Realizace: 2019

Dům usazený ve svahu v pražské Chuchli. Dům, který se svým způsobem vymezuje okolní zástavbě a zároveň se orientuje na výhledy do okolí. Jednoduchá krychle, nacházející se na půdorysu původní stavby, která je doplněna o předsazené kvádry.
Vila byla navržena jako rekonstrukce původního objektu, ovšem během výstavby vyšlo najevo, že dům je v daleko horším stavu, než odhalily průzkumné sondy. Prakticky se tedy jedná o novostavbu vystavěnou na půdorysu původní stavby.
Třípodlažní vila řeší v úrovni parteru parkovací stání, wellness, pracovnu a pokoj hosta. Druhé nadzemní podlaží je věnováno hlavnímu obytnému prostoru s kuchyní a jídelnou, je zde navržen oddělený obývací pokoj a další pracovna pro majitele. V horním podlaží se nacházejí soukromé ložnice, dětské pokoje a samostatné rodičovské křídlo se šatnou a koupelnou. Samozřejmostí jsou soukromé terasy přístupné z jednotlivých prostor a také místo pro grilování umístěné v přízemí objektu směrem do zahrady.
Interiér je řešen velmi stroze, téměř puristicky. Jednotlivé pokoje jsou navrženy jako okna do krajiny s neomezenými výhledy do okolí.
Fasáda je navržena v omítce, prolínají se zde bílá a šedá barva. Hladká fasáda kontrastuje s hrubou, kamennou podnoží, která stabilizuje celý svah.
Projekt
Fotograf
Alex Shoots Buildings
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 29.08.19
Návštěvnost: 38 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Podlaha Martin Janek 05.09.19 10:38
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.