Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům v Kašiwě

Autor: Yamazaki Kentaro Design Workshop | Kentaro Yamazaki
Adresa: Kashiwa, Japonsko
Realizace: 2014 Užitná plocha: 107 m²

“Kontejner“, jehož podoba se přizpůsobuje tomu, jak vy žijete. Největší výzvou však je, abyste v domě bydleli s potěšením. V obytném prostoru mohou být vedle oblečení, kuchyňského nádobí a dalších souvisejících věcí rozmístěné také předměty související s koníčky naplňující život radostí a štěstím. V průběhu navrhování přibyl do rodiny další člen, který přispěl k celkovému potěšení z jejich budoucího domova. Navrhli jsme dům, který by rodině umožňoval flexibilně se přizpůsobit každodennímu životu, aniž by předem definoval nebo omezoval budoucí využití.
Stavbu tvoří čtveřice boxů, každý je rozdělen na dvě podlaží a všechny jsou rozmístěny kolem centrálního prostoru, který slouží jako hlavní místo, kde se rodina schází.
První patro každé krabice slouží jako kuchyně, ložnice, koupelna s toaletou a pracovna. Druhé patro zůstalo záměrně prázdné, aby se poskytl prostor vhodný pro přibývající hobby, šatní skříně nebo dětský pokoj. Zejména pak dětský pokoj by měl být ponechán na dětské fantazii.
Každý prostor splňuje minimální plochu pro potřebnou funkci. Kuchyně nebo koupelna jsou sestaveny z pomocí modulů 910. Neslouží jako místnosti, ale čistě funkční prostory. Centrální místnost je pak otevřena přes obě podlaží a spojuje mezi sebou všechny čtyři boxy.
Každý funkční prostor přispívá ke každodennímu životu shromážděného kolem centrální místnosti.
Jednotlivé boxy jsou mezi sebou rozmístěny pod různými úhly bez omezení 910 modulu, aby výhledy z oken směřovaly na stromy nebo k obloze a ne proti sousedním domům. Úhel mezi kuchyní a sousedními boxy umožňuje výhled především do části, která je využívána jako dětský pokoj.
Tento dům zrozený během dlouhých a plodných rozhovorů s klientem vytváří prostor, v němž, jak doufám, mohou rodinou společně s budovou růst vedle sebe.
Yamazaki Kentaro Design Workshop
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 07.08.19
Návštěvnost: 17 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.