Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům v Tarumi

Autor: Tomohiro Hata Architect & Associates | Tomohiro Hata
Adresa: Tarumi-ku, Kobe, Japonsko
Realizace: 2017 Užitná plocha: 217 m²
Zastavěná plocha: 119 m² Plocha pozemku: 250 m²

Svažitý pozemek se nachází v běžné zastavěné oblasti Kobe. Svah byl srovnán, ale původní terén lze z projektu stále vyčíst. Neboť geografická poloha rozhoduje o řadě důležitých faktorů jako je převládající směr větrů, dostatek denního světla a bujná vegetace, domnívali jsme se, že bude důležité vymyslet architekturu, která co nejvíce přijme a využije přírodní prostředí k osvětlení nebo větrání objektu. Chtěli jsme také vytvořit konstrukci, která bude mít vliv na přilehlé okolí tím, že bude co nejvíce spjatá s terénem.
Kromě toho jsme také uvažovali nad tím, jak budou lidé obývat tuto architekturu, která obnovuje původní prostředí včetně sklonu pozemku. Zaměřili jsme se na prostor, kde by klient mohl doslova “žít na svahu“, kde vnitřek harmonicky přechází ven a vy se mezi těmito oblastmi přirozeně pohybujete. Aby byly tyto dva prvky kompatibilní, čelili jsme problému, jak navrhnout celkové uspořádání prostoru a rozhodnout o posunutí horního i spodního podlaží.
Rozhodli jsme se vzdát stěn a nahradit je oblouky, které zdárně člení prostor a současně přebírají pyramidové konstrukční schéma. Řazením oblouků za sebou zároveň vzniká dojem románské fasády. Tímto se architektura nebrání dynamice a umožňuje volné kladení prostorů na sebe.
Prostřednictvím tohoto konceptu a použitím tohoto druhu architektury se nám, doufáme, podařilo vytvořit vzor, jak si osvojit stavění na svažitém terénu a současně obohatit život na svazích.
Tomohiro Hata Architect & Associates
Autor: Petr Šmídek, 05.08.19
Návštěvnost: 13 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.