Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům s pěti atrii

Autor: Archier
Adresa: Hobart, Austrálie
Realizace: 2015 Užitná plocha: 100 m²
Zastavěná plocha: 131 m²

Foto: Adam Gibson

S naší kamarádkou Carmel jsme se setkávali sedm let a diskutovali o možnosti realizace jejího vlastního domu. Nejdříve to vypadalo na rekonstrukci staršího domu, později, když jsme narazili na důležitou součást Carmeliina života – zahradu, jsme se přiklonili k realizaci novostavby. Carmel si přála trávit většinu času v důchodu právě na zahradě. Právě z tohoto důvodu jsme dům koncipovali tak, aby zahrada maximálně artikulovala dům a dům maximálně vstupoval do zahrady. Na každý pokoj navazuje odpovídající zahrada s vlastní estetikou a kompozicí.
Původně jsme uvažovali o rámové konstrukci z hranolů, kterou jsme však nahradili sofistikovanějšími deskovými sendvičovými panely SIPS. Jejich polystyrenové izolační jádro je obaleno OSB deskami, které v interiéru přiznáváme. Panely byly vyrobeny v Kanadě podle našeho digitálního nářezového plánu. Odpad na stavbě byl díky tomu minimální. S panely se snadno manipuluje a rychle staví, k jejich manipulaci nebylo zapotřebí jeřábu.
Kromě pohledově přiznaných a černě natřených OSB desek v interiéru používáme i recyklovaný místní tasmánský dub. Požadovaná nízká cena hrála ve výsledné architektuře domu významnou roli.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.06.19
Návštěvnost: 28 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.