Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům ve Frýdku-Místku

Autor: Kamil Mrva Architects | Kamil Mrva
Spolupráce: Veronika Bezděková, Jaroslav Holub, Jan Stuchlík, Martin Vymetálek, Monika Drholecká, Tomáš Šenovský
Adresa: Frýdek-Místek, Česká republika
Projekt: 2014–2015 Realizace: 2016–2018

Pro manžele Janoviakovy jsme zpracovali postupně tři studie rodinného domu na tři různá místa podle zadání. Až třetí studie se proměnila v projekt a následnou realizaci. Pozemek s krásnou velkou vrbou a výhledem na Lysou Horu nás inspiroval k návrhu horizontálního přízemního domu.

Objekt rodinného domu vytváří dvě samostatné hmoty – obytná část se zázemím a část s wellness – které jsou vzájemně propojeny střechou a krytou terasou. Obytnou část utváří dva vůči sobě posunuté obdélníkové prostory, propojené středovou chodbou, která je zároveň páteří celého domu. Prosklené fasády jsou částečně zapuštěny směrem do interiéru, vytváří se tak stínění a příjemný krytý ochoz podél všech obytných místností.

Pro vnitřní dispozici domu je charakteristická páteřní chodba, která je prosvětlena střešním pultovým světlíkem a která propojuje dům od vstupu až po welness. Podél chodby jsou rozmístěny místnosti. Zádveří, na které navazují technické místnosti, garáž a sklady, dětské pokoje, pokoj pro hosty s pracovnou, koupelna dětí, ložnice rodičů s vlastní šatnou a koupelnou. Chodba dál plynule přechází ve velkorysý prostor obývacího pokoje s kuchyňským koutem a jídelnou. Dům je na wellness část se saunou napojen pomocí kryté terasy.

Všechny obytné místnosti, včetně wellness, jsou otevřeny do zahrady velikými prosklenými plochami a umožnují nejen výhled na hory, ale v letních měsících také propojení se zahradou a volný pohyb obyvatel domu.

Projekt
Fotografie
Studio TOAST
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 25.06.19
Návštěvnost: 41 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.