Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům, Praha-Řeporyje

Autor: FAM Architekti
Projektový tým: Pavel Nasadil, Petra Čížková, Jan Horký, Lucie Černá, Jan Bárta
Adresa: Praha, Česká republika
Realizace: 04/2017 - 12/2018 Užitná plocha: 173 m²
Obestavěný prostor: 928 m³

Pozemek pro výstavbu rodinného domu se nachází poblíž Řeporyjského náměstí a místního hřbitova. Charakter okolní zástavby variuje od individuálních rodinných domů v nejbližším okolí, přes bytové domy až po starší zástavbu vesnického charakteru.
Novostavba rodinného domu respektuje měřítko okolních rodinných domů. Vzhledem k urbánní struktuře a orientaci pozemku je navržen půdorys domu tvaru L, přičemž uliční hrana navazuje na sousední zástavbu a dům se otevírá směrem na západ a do klidné části pozemku se soukromým dvorem a zahradou. V přední části pozemku při ulici Smíchovská je umístěn objekt garáže a venkovního stání, který spolu s živým plotem a novým stromem nenápadně odstiňuje rodinný dům od rušného silničního provozu.
Dispozičně je dům pro čtyřčlennou rodinu rozdělen na otevřenou společenskou přízemní část a soukromou nadzemní část s ložnicemi. Důležitým prvkem návrhu je prostor terasy, která doplňuje půdorys tvaru L a rozšiřuje obytný prostor přízemí o venkovní část přístupnou širokým okenním otvorem. V interiéru propojuje obě podlaží dřevěné schodiště s vestavěnými úložnými prostory. Stavba je konstrukčně koncipována z keramických bloků s kontaktním zateplením se štuky různých struktur od hladkých po hrubé. Okenní otvory jsou na osluněných stranách opatřeny venkovním stíněním, na neosluněných průčelích jsou umístěny v líci omítky.
Projekt
Fotograf
Tomáš Balej
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 10.06.19
Návštěvnost: 30 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.