Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Balsthal

Autor: Pascal Flammer
Adresa: Römerstrasse, Balsthal, Švýcarsko | mapa
Projekt: 2007 Realizace: 2014

Rodinný dům, který pro sebe postavil švýcarský architekt Pascal Flammer, se nachází v regionálním přírodním parku Thal ležícímu dvacet kilometrů jižně od Basileje. Dřevěná novostavba svým vzhledem nenarušuje tradiční ráz okolních budov. Na první pohled nic nedává tušit, že by objekt mohl mít tři podlaží. Z dálky totiž vyhlíží jako jednopodlažní dům se sedlovou střechou. První obytné podlaží má totiž velmi nízkou světlou výšku a je také zapuštěné 75 cm do země. Okolní terén volně tak přechází v parapet a pracovní stůl uvnitř domu. Naopak podlaha druhého podlaží začíná už 150 cm nad okolním terénem. Zatímco ze spodního patra jsou otevřené výhledy do všech stran (a navíc z nezvyklé perspektivy úrovně terénu), tak horní podlaží má omezené výhledy sedlovou střechou s velkými přesahy. Místnosti v horním podlaží jsou naopak otevřené do podkroví v nejvyšším místě disponují světlou výškou šest metrů. Dům působící na první pohled tradičním vzhledem, dokáže návštěvníky prostorově v mnohém překvapit, což se Pascal Flammer naučil během čtrnácti let pod vedením Valeria Olgiatiho (nejlépe je to patrné na půdorysu suterénu připomínajícího řez domem).
Autor: Petr Šmídek, 01.06.19
Návštěvnost: 24 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.