Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům CCFF
Casa CCFF

Autor: Leopold Banchini
Spolupráce: Marc Walgenwitz, Christian Giussoni
Adresa: Lancy, Švýcarsko
Realizace: 2018 Užitná plocha: 160 m²

Dřevěný dům levitující se na tenkých nožkách přebírá svou shedovou střechou estetiku okolních průmyslových budov. Objekt se nachází v nepříliš půvabném prostředí železnice na jihozápadním předměstí Ženevy. Autorem návrhu je místní architekt Leopold Banchini, který má i přes své mládí za sebou bohaté globální zkušenosti a úspěchy.
Na projektu Casa CCFF Banchini spolupracoval s inženýrem Marcem Walgenwitzem, pro něhož bylo výzvou téměř výlučné použití dřeva na samé hranici únosnosti materiálu. Konstrukce z dřevěných trámů a OSB desek byla postavena s pomocí místních tesařů za pouhý jeden týden. Celkové stavební náklady byly sníženy použitím standardizovaných stěnových a okenních prvků.
Zatímco zvenku se dům snaží svým tvarem i tmavým zbavením nepřitahovat pozornost, tak interiér nabízí díky střešním světlíkům jasně bíle místnosti.
Přízemí domu zůstalo volné a slouží jako přístřešek pro automobil. Z prosklené vstupní haly vede točité ocelové schodiště rovnou do hlavního obytného prostoru. V jednoduchém čtvercovém rastru, kde každé pole slouží odlišné funkci, zbylo také místo na dvojici zimních zahrad s podlahou z ocelových roštů. Tato atria osázená rostlinami členění čtvercovou dispozici o celkové rozloze 160 m².
Autor: Petr Šmídek, 26.05.19
Návštěvnost: 21 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.