Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Soběstačný dům, Franklinford

Autor: Modscape
Adresa: Franklinford, Austrálie | mapa
Realizace: 2017 Užitná plocha: 217 m²
Zastavěná plocha: 287 m²

Fotograf: John Madden

Soběstačný rodinný dům spočívá poklidně ve volné krajině centrální vysočiny australského státu Victoria a těší se z nerušených výhledů do dalekého okolí. Byl koncipován jako alternativa pro diskusi o vlivu staveb na životní prostředí.

Dům sdílený dvěma rodinami obsahuje celkem čtyři ložnice a slouží jako víkendové místo k odpočinku širší rodiny a vychutnávání si radostí venkovského života. Modulární dům ve Franklinfordu má svůj předobraz v místních tradičních zemědělských budovách. Obklad domu je proveden profilovanými plechy, ale svou formou upomíná na tradiční dřevěné latě.

V interiéru jsou použity světlé barvy, opticky zvětšují obytný prostor. Pokoje jsou vymalovány bíle, nábytek dílem z masivního dřeva, dílem z bílého lamina. Tyto jemné tóny kontrastují se sytou podlahou z tmavého dubu.

Hmota domu je rozčleněna do dvou křídel oddělených terasou. Společenská část je maximálně prosklená. Vstup do domu je koncipován jako velkorysé přivítání na venkově - okno v zádveří funguje jako báječný obraz okolní venkovské krajiny.

Dům není napojen na inženýrské sítě. Dokáže však uspokojit moderní životní styl obyvatel. Střechy domu pokrývají solární panely, k dispozici je 80 000 litrová nádrž na vodu. Stejně jako všechny ostatní modulární domy od Modscape je i tento mohutně zateplen strukturálními panely SIP. Dům svým promyšleným tvarem zachytává sluneční paprsky v zimě, zejména ve společenské části, kde tráví obyvatelé nejvíce času. Přesah střechy a ditermální zasklení s tepelnou fólií brání přehřívání interiéru v létě.

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 02.05.19
Návštěvnost: 42 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
"Soběstačný dům" Vladimír Sitta 09.05.19 09:15
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.