Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům pro mladou rodinu

Autor: Master Design s.r.o. | Martin Náhlovský, Michal Janáč, Jan Jadrníček, Ján Madura
Adresa: Odolena Voda, Česká republika | mapa
Projekt: 2014 Realizace: 2016
Užitná plocha: 145 m²

Lokalita
Odolená Voda se nachází severně od Prahy s dobrou dostupností do města a opačným směrem i do přírody. Parcela se nachází v nové části obce, kde probíhá rodinná výstavba a poskytuje z domu daleké výhledy severozápadním směrem na České středohoří. Těmto výhledům byl významně podřízen návrh domu. Parcela je relativně svažitá, kdy příjezdová cesta se nachází v nejvyšší části a směrem do zahrady terén pozvolna klesá. V okolí se nachází rodinné domy všech možných stylů a barev tvořící nesourodou mozaiku podobně jako je tomu ve většině příměstských vesnic ve Středočeském kraji.

Koncept domu
Zadáním klientů byl bungalov s vnitřním uspořádáním vhodným pro mladou rodinu. Tedy dispozicí, kde se členové domácnosti potkávají a spíše než odděleně v soukromí tráví všichni čas společně. Hlavní hodnota domu je tedy uvnitř. Cílem nebyl okázalý dům s výraznou architekturou, ale spíše pragmatické hmotové řešení s důrazem na jedinečné řešení vnitřní dispozice a reakci na přirozenou svažitost pozemku.
Celá dispozice se tedy točí okolo centrální denní zóny, ze které je přístup do všech ostatních místností v domě a která je srdcem rodinného života. Tato denní zóna zabírá celou severní polovinu domu a táhne se od vstupu až do zahradní části. Z této části se jednak nabízejí hodnotné výhledy na České středohoří a dále expanduje denní zóna přes prosklené plochy na 2 terasy. Jídelní a relaxační. Výrazným interiérovým prvkem je výškové členění, které reaguje na svažitost parcely. Otevřené zádveří se nachází v nejvyšší části domu. Po schodech se z něj dostaneme dolů do střední části kuchyně a jídelny, která dále pokračuje ještě níže do obývacího pokoje. Návštěvníkovi se tak po vstupu do objektu naskytne jedinečný pohled na celý ustupující prostor "jako na dlani". Výškový rozdíl mezi zádveřím a obývacím pokojem je 2m. Pultová střecha tento rozdíl rovnoměrně vyrovnává.
Jižní část domu patří kompaktnímu klidovému segmentu s dětskými pokoji, ložnicí a sociálně technickému zázemí.
Do domu se vstupuje přes kryté stání a směrem do zahrady se dům postupně rozšiřuje a expanduje.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 04.04.19
Návštěvnost: 42 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Dům hezký světlý 04.04.19 13:37
proč asi ? Milan Hnilička 04.04.19 17:01
Jake to neutesene okoli Dr.Lusciniol 05.04.19 13:01
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.