Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Blansku

Autor: ATX Architekti, s.r.o. | Tomáš Beránek, Zdeněk Eichler, Rostislav Jakubec
Adresa: Východní 10, Blansko, Česká republika | mapa
Projekt: 1999 Realizace: 2000-01
Zastavěná plocha: 174 m² Obestavěný prostor: 1085 m³

Parcela je částí svažitého pozemku, který byl po asanaci původní ozdravovny uvolněn pro vybudování skupiny pěti rodinných domů. Koncepce domu využívá předností parcely, která severozápadním směrem poskytuje výhled na pásmo Hořického hřbetu. Tomu odpovídá umístění hlavních obytných prostor do horního podlaží. Obslužný trakt je orientován k veřejné komunikaci, čímž vytváří přirozenou clonu obytné části. Pro vjezd do samostatného objektu garážových stání byla vybudována nová komunikace. Dům je dvoupodlažní. Pro přístup na pozemek z obou podlaží využívá svažitý terén a je částečně zapuštěn do svahu. Zastřešený je kombinací šikmé pultové a ploché střechy.
Hlavní vstup je umístěn na úrovni patra, kde se nachází hlavní obytný prostor zdůrazněný větší světlou výškou a výrazným prosklením západním směrem. Na něj navazuje venkovní pobytová terasa, přistíněná textilní markýzou. Součástí obytného prostoru je jídelna s přímou vazbou na kuchyň, dále je v patře umístěn hostinský pokoj a sociální a hospodářské zázemí. V přízemí přístupném schodištěm ze vstupní haly jsou umístěny dětské pokoje, ložnice rodičů se šatnou, sociální zařízení a technické zázemí objektu.
Objekt garážových stání z monolitického železobetonu je umístěn v zářezu do svahu se zatravněnou plochou pochozí střechou.
Vnější povrchy domu jsou provedeny v kombinaci strukturovaných lícových cihel, omítky Ceramitz a titanzinkového plechu. Výplně otvorů jsou dřevo-hliníkové, přistíněné venkovními horizontálními hliníkovými žaluziemi.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zahradní architektura
PETR & LÁZNIČKOVÁ
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 10.01.09
Návštěvnost: 58986 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.