Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Koncový řadový dům v Praze 6

Autor: Master Design s.r.o. | Martin Náhlovský, Michal Janáč, Jan Jadrníček
Adresa: Praha, Česká republika
Projekt: 2014 Realizace: 2015
Užitná plocha: 232 m²

Dům je postaven na okraji zastavěného území sousedícím s údolím Divoké Šárky. Je konečným domem v řadové zástavbě táhnoucí se jednostranně podél celé ulice. Mnohé přestavby jednotlivých řadových domů se podepsaly na nesourodém vzhledu celé ulice. I když je pro lokalitu v platnosti územní studie, bohužel definuje jen výšku jednotlivých objektů a je tedy třeba počítat ještě s větší roztříštěností ulice do budoucna. Příjezd na parcelu je ze severovýchodu a zahradní fasáda má tedy jihozápadní, tedy optimální, orientaci.
Na parcele stál původní dům, který pro jeho stáří a neadekvátní dispoziční možnosti bylo nutné celý zbourat a postavit dům nový. Ten však přesně repektuje rozměry a umístění původního domu.

Dům má celkové velmi jednoduchou kvádrovou dvoupodlažní hmotu, která je doplněna o přízemní garáž lemující severní stranu pozemku. Toto řešení vytváří příjemné zákout pro intimní terasu.
Ze strany ulice je dům nenápadný a jednoduchá bílá hmota je perforovaná pouze okny, které mají v horním patře vertikální charakter doplněný praktickými okenicemi. Okna ve spodním patře jsou horizontální z důvodu zachování soukromí.
Zahradní fasáda má dominantní prvek stítnění pomocí obloukové křivky, která vybíhá z ploché fasády směrem k sousednímu domu. Je ukončena na jeho hranici a navazuje na šířku tohoto sousedního objektu. Navíc poskytuje stínění ložnici rodičů.

Vnitřní dispozice domu je velmi přehledná a pragmatická. Obytné místnosti jsou všechny až na pracovnu orientovány do zahrady a za sluncem. Technické provozy, šatna a koupelny jsou naopak orientovány směrem do ulice.
Do domu vstupujeme v přízemí přes krytý vstup vedle garáže. Na zádveří navazuje šatna a pak už se dostáváme do malé chodby s dveřmi do koupelny/sauny a pokoje pro hosty. Dále se zde nacházejí schodiště a wc pod jeho horním ramenem. Zbytek spodního patra patří obytné zóně s kuchyní, obývacím pokojem a jídelnou. Z kuchyně se ještě dostaneme do technické místnosti.
Horní patro patří ložnici s velkou světlou šatnou, dvěma dětským pokojům, pracovnou s výhledem do údolí a velkou koupelnou.
Přisazený objekt garáže má prostor pro 1 auto a spoustu úložné plochy.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 04.03.19
Návštěvnost: 67 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
řadový dům Kříž 07.03.19 09:03
Zahrada Jirka 07.03.19 14:44
Cert vem "umístění televize" Dr.Lusciniol 08.03.19 04:21
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.