Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Nový Vestec

Autor: Prodesi | Pavel Horák, Hana Bartoňová
Projektant: Jan Švarc
Adresa: Nový Vestec, Česká republika | mapa
Realizace: 2018 Užitná plocha: 134 m²

Přízemní rodinný dům s konstrukcí z lepených dřevěných panelů je postavený v tiché lokalitě na okraji obce na rovinatém pozemku, kterého severní horizont uzavírá vzrostlý lesík. Rozlohu pozemku tvoří původně dvě stavební parcely, z nichž jedna je zcela vyčleněná na prostor zahrady s hřištěm pro děti. Rozhodnutí investorů pro dvojnásobně větší místo výstavby značným způsobem ovlivnilo vysokou celkovou kvalitu bydlení.

Přáním investorů – mladých manželů s dvěma malými dětmi – byl přízemní dům s neokázalou architekturou a s použitím přírodních materiálů. Největší výzvou u návrhu bylo zkoncipovat orientaci domu a jeho dispozici vzhledem ke světovým stranám. Protože je pozemek napojený na veřejnou komunikaci z jihu, bylo nevyhnutelné umístit příjezd k domu s parkovacím stáním a vstupem do domu na jižní straně.

Konfigurace dispozice je koncipovaná v skladbě vstup/zázemí – denní část – klidová zóna. Obytný prostor, který je tvořen kuchyní, jídelnou a odpočinkovou částí, je propojen se zahradou velkým prosklením k pobytové terase a orientován na západ. Od obytného prostoru vede domem chodba, ze které jsou vstupy do všech dalších místností klidného traktu.

Charakter interiéru domu utváří zásadním způsobem přírodní dřevěný vzhled stěn z dřevěných panelů Novatop s interiérovou pohledovou kvalitou. Klient dal autorům dřevostavby příležitost navrhnout i interiér domu, co architekti využili na vytvoření celistvého řešení, kdy konstrukční systém stavby ve velké míře determinuje atmosféru vnitra domu. Koncept řešení interiéru domu je založen na integraci všech úložných prostor do vstavěných skříní a nik, které se fyzicky i opticky ztrácí v dřevěných stěnách. Barevný kontrast skýtají hlavní funkční prvky v obývacím prostoru z lakované MDF v antracitové a černé barvě, které korespondují s barevností orámování prosklení.
Projekt
Fotograf
Lina Németh
Stavba
Dodavatel
Domesi, s. r. o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 01.03.19
Návštěvnost: 64 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
wauw 01.03.19 10:37
... Bože!... šakal 01.03.19 10:40
cely skvely...! mia77 12.03.19 19:45
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.