Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce rodinného domu v Praze

Autor: Mio architects | Jana Šimánková, Vít Černý, Radka Bartošová
Adresa: Praha, Česká republika
Realizace: 2017

Rekonstrukce dvojdomku je vždy výzvou a v tomto případě vyhrála varianta zachování původních proporcí domu. Zadáním bylo vytvořit rodinný dům se třemi bytovými jednotkami a zázemím. V návrhu jsme vycházeli z původního objektu, jen jsme si hráli s hmotami. Finálním rozhodnutím bylo tedy rozšířit původní hmotu, ve které bylo ukryté schodiště a vstup do domu. Tento prvek se stal hlavním výrazovým prvkem domu i když se nachází v zahradě a není na něj vidět z ulice. V hmotě je umístěno vstupní schodiště k bytům. V přízemí je vytvořen krytý vstup do technického zázemí a nachází se zde prostor kolárny a ateliéru. V mezipatře na terénu ulice jsou dvě bytové jednotky 2+kk, které mají své soukromé předzahrádky. V podkroví se pak nachází vzdušný byt 3+kk se dvěma koupelnami a rozhlehlou terasou umístěnou na přisazené hmotě schodiště.
Materiálově je dům pojednán jednoduše v bílé omítce v kombinaci s antracitovými okny, střechou a detaily. Hmota schodiště je opláštěna lakovaným tahokovem, což je materiál, který nám přináší dostatek krytí, ale zároveň netvoří úplnou bariéru a je v podstatě průhledný.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 01.09.19
Návštěvnost: 30 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.