Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Borneo - parcela č. 12

Autor: MVRDV
Adresa: Schepstimmermanstraat 12, Borneo/Sporenburg, Amsterdam, Nizozemí
Projekt: 1996-98 Realizace: 1999-2000

V nejhustší zástavbě rodinných domků v Holandsku, ve východní části poloostrova Borneo amsterdamského přístavu, si můžete připadnout jako v galerii architektury. Na pozemcích, každý o rozměru 5x16 metrů a jednotné výšce, se vystřídala celá současná nizozemská elita v čele (doslova) s Bjarne Mastenbroekem. Rotterdamská kancelář MVRDV, která zde postavila dva domy, si striktní zastavovací podmínky navíc zkomplikovala tím, že se rozhodla postavit jeden z domů jen na polovině pozemku a vytvořila tak nejužší dům na Schepstimmermanstraat. Pět metrů široký pozemek rozdělili podélně na polovinu a zbylo jim pouhých 40 m² k zastavění. Obě průčelí domu nemají okna. Naproti tomu podélná fasáda je kompletně prosklená. Do volné poloviny domu jsou vkládány patrové boxy, čímž vzniká hra prázdných prostorů s obytnými místnostmi. Dům je kombinací ocelového a dřevěného skeletu vyplněným vápenopískovými tvárnicemi, stropy jsou z dřeva a oceli a na podlaze je leštěný beton.
Autor: Petr Šmídek, 07.01.06
Návštěvnost: 49563 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.