Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům na Čeladné

Autor: Master Design s.r.o. | Martin Náhlovský, Michal Janáč, Jan Jadrníček
Adresa: Čeladná, Česká republika
Projekt: 2016 Realizace: 2018
Užitná plocha: 251 m²

Pozemek
Parcela se nachází ve velmi atraktivní části Beskyd v Obci Čeladná, která je zasazená do údolí ze všech stran lemovaného horami. Většina pozemků v této lokalitě vyniká dobrými výhledy na okolní kopce a nejinak je tomu i našem případě. Velkou devízou tohoto pozemku je navíc lemování lesem, které dává parcele jisté soukromí. Jižní strana parcely navazuje na komunikaci a je tak docela exponována, nicméně díky místnímu charakteru komunikace zde nedochází k rušení soukromí. Parcela je rovinatá a nabízí tak neomezené vyžití na zahradě, která má nadstandardní výměru.

Koncept domu
Zadáním klienta byla moderní vilka, kde dominantní bude velké prosklení se stíněním pomocí předsazených střech. Vlastní tvar domu je koncipován velmi ostře, nicméně svým obrysem má evokovat horský reliéf v pozadí. Dominuje zde zmíněné velké prosklení spodního patra, které výrazně propojuje dům s terasou. Materiíálově je bílá omítka doplněna kamenným obkladem a šedou omítkou.
Přízemí domu je vyhrazeno denní zóně s obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní, technickému zázemí, pracovně, která se nachází v severní části domu a prostorné garáži.
Přes schodiště, které je jakýmsi centem domu se dostaneme do horního patra, kde jsou dětské pokoje, ložnice s vlastní šatnou a koupelna. Dětské pokoje jsou umístěny směrem na jih, zatímco ložnice s vlastní střešní terasou se kloní k východu za ranním sluncem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 19.02.19
Návštěvnost: 106 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Co vedlo architekta k podivnému řešení sanitárního prostoru v přízemí? Paco28 22.02.19 10:27
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.