Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přestavba letního domu
Casa d'Estate

Autor: Buchner Bründler Architekten | Daniel Buchner, Andreas Bründler
Spolupráce: Hellade Miozzari, Beda Klein
Adresa: Linescio, Švýcarsko
Projekt: 2008 Realizace: 7.2011

V Linescio, malé vesnici v odlehlém údolí Val Rovana, byla dvě stě let stará kamenná budova přestavěna na letní dům. Objekt se skládá z podsklepeného soklu, který vyčnívá ze strmého svahu. Nad kamennou základnou se nachází jednoduchý nevytápěný obytný prostor bez vodní přípojky a nahoře stojí dřevěná stáj s přečnívající střechou z kamenných placáků. Kolmo byl na kamenném soklu přistavěn další dřevěný objekt k sušení kaštanů. Dům byl padesát let opuštěný. Při rekonstrukci zůstal zachován původní archaický charakter stájí. Rozhodnutí využívat objekt pouze jako letní dům umožnilo vynechat z projektu topení, okna i tepelnou izolaci a ponechat fasádu v netknutém stavu. Interiér byl naopak koncipován jako samostatný vestavěný betonový objekt. Vnitřek nabízí prostor pro základní potřeby: obývací pokoj, spací část, krb a koupelnu. Beton byl dovnitř dopravován odkrytou střechou a postupně odléván po jednotlivých vrstvách. Z venku lze novostavbu rozpoznat pouze skrze prosklené zahradní dveře osazené do ocelového rámu a betonový komín, který propichuje kamenný střešní plášť. V sousedním objektu, který byl vyztužen pomocí ocelových nosníků, se nachází kuchyně a koupelna odpovídající svou strohostí celkové koncepci domu. Novodobý zásah spojuje obě historické budovy. Původní kamenné zdivo v interiéru dotváří vzájemné působení mezi starým a novým.
Buchner Bründler Architekten
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 13.02.19
Návštěvnost: 80 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
moje krevní skupina Gabriela Kaprálová 15.02.19 09:15
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.