Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce prvorepublikové vily na Vysočině

Autor: OK PLAN ARCHITECTS | Luděk Rýzner
Spoluautor: Kateřina Bezděkovská
Dodavatel: Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, a.s.
Adresa: Česká republika
Projekt: 2016 Realizace: 11/2016 - 10/2017
Zastavěná plocha: 248 m²

Rekonstruovaná vila se nachází uprostřed zeleně na ostrohu nad řekou mimo souvislou zástavbu okolních obcí. Původní prvorepubliková vila s ateliérem akademického malíře z roku 1924 byla v 80. letech 20. století využívána jako škola v přírodě. Vila prošla různými stavebními úpravami a bylo třeba vyřešit nejen nevyhovující dispozice, ale i špatný stavebně technický stav, a to zejména vysokou vlhkost soklových partií a v místě koupelen, a vzhled fasád, které ztratily proporce zmenšením ateliérových oken a odstraněním některých tektonických prvků.
Hmota byla ponechána ve stávajícím objemu založeném na členitém půdorysu zastřešeném valbovými střechami, které jsou nově pokryty přírodní břidlicí. Kontrastem k historizujícímu vzhledu je bezrámové zasklení původní venkovní lodžie, kde vznikl nový hlavní vstup do budovy, a přístavba kryté venkovní terasy se skleněnou střechou ve formě jednoduchého černého kvádru opláštěného HPL deskami. Konstrukčně se jedná se o ocelovou konstrukci zavěšenou pomocí táhel skrz dům.
Největším zásahem uvnitř dispozice je zvýšení podlahy v místě původního ateliéru a vytvoření soukromé obytné části majitelů. Nedílnou součástí byly i precizní kamenické práce v interiéru i exteriéru a truhlářské práce na repasi dřevěného schodiště a obložení centrální haly včetně věrných replik v místě nových a rušených dveří. Venkovní kamenná dlažba z místních zdrojů doplněná citlivými sadovými úpravami tvoří reprezentativní okolí vily.
Projekt
Fotograf
Lukáš Žentel
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 05.02.19
Návštěvnost: 46 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.