Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům na náměstí

Autor: ATX Architekti, s.r.o. | Tomáš Beránek, Zdeněk Eichler, Rostislav Jakubec
Adresa: Masarykovo náměstí, Boskovice, Česká republika | mapa
Investor: Miloslav Otava
Náklady: 15 000 000 CZK Projekt: 2001
Realizace: 2001-02 Zastavěná plocha: 544 m²
Obestavěný prostor: 2553 m³

Dům je postaven v historickém prostředí památkové zóny města Boskovic na hranicích se židovským ghettem a orientací průčelí do Masarykova náměstí - v blízkosti gotického kostela sv. Jakuba. Navržená novostavba je přepisem aktuálního stavebního záměru do těchto urbanistických a architektonických principů: je součástí uliční fronty tradiční městské zástavby v této části náměstí charakterizované dvoupodlažními domy s valbovýmí střechami, půdorysem tvaru „L" s hospodářským křídlem běžícím do hloubky parcely, nepravidelně ustupující uliční čárou a průchodem, resp. bránou do vnitrobloku.
Tvoří ji realizovaný objekt orientovaný do náměstí a brána s průchodem podél sousedního domu. „L" půdorys doplní hmota navazujícího rodinného domu ve vnitrobloku, přisazeného k jihovýchodní straně parcely (bude realizován v 2. etapě). Pozemek uzavírá objekt garáže.
Tvarosloví hledá moderními prvky odpověď na vhodné soužití s plasticitou a měřítkem v daném historickém kontextu. Těmito prvky jsou travertinová římsa a prolomení stěny v úrovni 2. podlaží a obklad portálu v přízemí. Z hlediska provozu je dům vertikálně členěn na komerční přízemí a samostatnou bytovou jednotku v patře a podkroví. Byt přístupný po venkovním schodišti přes terasu ve 2. NP je doplněn o otevřený prostor ateliéru a terasy ve 3. NP.
Projekt
Zahradní architektura
PETR & LÁZNIČKOVÁ
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 03.01.10
Návštěvnost: 58664 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.