Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
 picture
Autor: MODULORA | Jan Alex Řezáč
Spolupráce: Petr Štolba, Martina Forejtová
Studie zahrady: [a05]
Adresa: Slaný, Česká republika
Realizace: 2016

Královské město Slaný a jeho centrum má charakteristický středověký urbanismus. Vývoj za jeho hradbami již tak kompaktní není a přechází do úrodné krajiny s ovocnými sady a vinicemi, které dominuje Slánská hora. V okrajové části města, kde se dříve nacházely vinice, vznikl malý soubor s rodinnými domy. Poslední nezastavěný pozemek měl trojúhelníkový tvar s převýšením přes tři metry. Byl dlouho na prodej a čekal na odvážného investora a jeho architekta. Pro někoho omezení, pro nás výzva, jak jej zastavět.
Investor našel zalíbení v domech ze dřeva a tuto technologii chtěl použít i u svého nového domu. Vzhledem k výraznému svahu musela být dřevostavba zkombinována s klasickou zděnou technologií. Hmota s nebytovými prostory, technickou místností, sklady a fotoateliérem částečně zapuštěná do svahu, je vyzděna. Oproti tomu obytná hmota byla realizována jako montovaná dřevostavba z panelů vyrobených v hale. Schodiště vložené mezi hmoty vytváří předěl a zároveň funkční propojení mezi úrovní ulice a zahrady, která je o tři metry níže. Fasády jsou omítnuty bílou, respektive šedou broušenou omítkou imitující beton. Interiér je střídmý, minimalistický, v němž vynikají výrazné solitéry ze dřeva, z dubu, jako schodiště, jídelní stůl a nábytek vyrobený na míru. Velkoformátová okna zajišťují neustálý kontakt se vzrostlou zelení a výhled na důležité dominanty v okolí, Slánskou horu a klášterní kostel.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 18.01.19
Návštěvnost: 27 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.