Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům za střechou
Dom za dachem

Autor: Superhelix Pracownia Projektowa | Bartłomiej Drabik
Adresa: Krakov, Polsko
Realizace: 2018 Užitná plocha: 189 m²

S příchodem plochých střech nejenže zmizel charakteristický prvek dokreslující domy po celá staletí. Vše vyřešila lepenka a střechou se člověk začal zajímat až, když do domu začalo zatékat. Mladý polský ateliér Superhelix architekta Bartłomieje Drabika se u rodinného domu na předměstí Krakova jednak navrací k archtypální formě, ale také zpět k přírodě. Objekt, který definuje pultová střecha s travním porostem se jasně vymezuje vůči svým sousedům v satelitní čtvrti a do široka otevírá jižním směrem do volné krajiny. Ze severní příjezdové cesty je patrný pouze vstup do domu a vjezd do garáže rámovaný černým plechem. Zbytek tvoří jednolitý zelený pažit. Prosklená jižní část naopak efektivně pracuje nejen se zužitkování sluneční energie formou kolektorů, ale také přirozeného odvětrávání pomocí hřebenového světlíku rovněž distribuujícího sluneční paprsky hluboko do středu dispozice domu. Rozsáhlý dřevěný rošt velkoryse přesahující půdorysné rozměry domu zároveň vytváří krytá venkovní prostranství pro intenzivnější život rodiny v přírodě. Otázkou však zůstává, jak se bude golfový trávník se sklonem 45 stupňů pravidelně udržovat.
Autor: Petr Šmídek, 09.12.18
Návštěvnost: 115 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.