Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zalomený v Řepišti

Autor: Karel Janča
Spolupráce: Martin Kaňák
Adresa: Řepiště 303, Řepiště, Česká republika | mapa
Realizace: 2018 Užitná plocha: 53 m²
Zastavěná plocha: 101 m² Plocha pozemku: 1864 m²
Obestavěný prostor: 423 m³

Mladý pár obýval 1. np klasického "štokáče" na vesnici. Rodiče mužské poloviny potom 2.np.
Po narození dvou děvčátek začal být životní prostor pro mladou již čtyřčlennou rodinu zoufale malý.
A tak začali uvažovat o rozšíření svého domova.
Byl jsem požádán o návrh řešení. Stavebník mi pomáhal a pomáhá vylepšovat můj zanedbaný lyžařský styl, nešlo tedy odmítnout, vždy je třeba umořovat "dluhy".
Po počátečním překvapení z konzultací nad předloženou ideou, nám mladí stavebníci dali plnou důvěru.
Navrhli jsme jednopodlažní přístavbu s plochým zastřešením v zalomeném tvaru uzpůsobenou pozemku, ochranným pásmům technické infrastruktury a světovým stranám s dominantním "zarámovaným" výhledem do okolní krajiny. V původním domě pomocí stavebních úprav vznikla klidová část bytové jednotky (ložnice se šatnou, 2 dětské pokoje, hygiena a prádelna se šatnou), v nové přístavbě potom společenská část (kuchyně, obytný prostor s jídelnou, pracovna) s prostornou krytou pobytovou terasou a vstupní partie. Kuchyně má vlastní výstup do zahrady k hřišti děvčat, bylinkové zahradě, králíkům, vajíčkům a podobným vymoženostem.
Konstrukčně se jedná o rámovou dřevostavbu se Steico wall, KVH hranolů, OSB desek, s minerálním a dřevovláknitým zateplením v nízkoenergetickém standardu s difusně otevřenou vnější obálkou. Ta je tvořena velkoformátovým bezrámovým zasklením, dřevěnými okny, větraným obkladem cementotřískovými deskami (v základním provedení), či sibiřským modřínem, podhledem z heraklithu, terasa je ze sibiřského modřínu na ocelových válcovaných profilech, střechu završuje EPDM fólie s praným kačírkem, ke stínění jsou použity screenové rolety, k odvodu spalin nerezový třívrstvý komín.
V interiéru jsou použity biodesky pro obklad stěn, tvárnice ztraceného bednění u krbových kamen, průmyslová stěrková podlaha a podhled z heraklithových desek- jemuž investoři domácky říkají vrabčí hnízdo, podhled interiéru a exteriéru je tedy jednotný a ve stejné úrovni.
Vytápění v přístavbě je řešeno teplovodním podlahovým topením v kombinaci s krbovými kamny
A "lyžařský instruktor" a jeho choť? Prý jsou nadmíru spokojeni. Otázky některých návštěv typu: Kdy se omítne heraklitový podhled, kdy se natře obklad ze sibiřského modřínu, či dřevocementových desek fasády a kdyže bude pur stěrková podlaha opatřena kobercem atd. vždy brali s nadhledem. A je pro ně spíše chápající zábavou.


Stavba
Realizace dřevostavby
TAROS NOVA s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 02.12.18
Návštěvnost: 93 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.