Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dvojdomek

Autor: KLUJ ARCHITEKCI | Piotr Kluj, Marta Borzeszkowska, Eliza Marciniak
Adresa: Poznaň, Polsko
Projekt: 2017 Realizace: 2017-18
Užitná plocha: 272 m²

Dvojdomek, který navrhli, vyprojektovali a postavili KLUJ ARCHITEKCI, je alternativou k všudypřítomným levným nízkopodlažním domkům v Polsku. Tento projekt je určen pro náročnější klienty, kteří oceňují kvalitu a estetiku.

Navzdory tradičnímu funkčnímu uspořádání (v přízemí se nachází denní zóna, první patro je noční zóna), je dům neobvyklý. Prvek, který jej odlišuje od ostatních dvoupatrových domů, je specifická forma, která vznikla odsazením nočních zón jednotlivých domů od sebe. Toto řešení poskytuje akustický komfort, který je v této části domu velmi důležitý. Hmota dvojdomku je doplněna předsazenými střechami vstupních a zahradních zón, které chrání uživatele před nadměrným přehříváním v létě a proti dešti v oblačných dnech. Zastřešení zahradní terasy také dodává pocit intimity při odpočinku na terase.

Dvojdomek byl navržen tak, aby se mohl snadno přizpůsobit individuálním požadavkům klientů. Prostor v přízemí se může přeměnit na garáž, nabízí se možnost využití nucené ventilace s rekuperací tepla, a pokud budou chtít obyvatelé rozšířit venkovní pobytové plochy, po instalaci zábradlí na střechu získají další velkou terasu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 27.11.18
Návštěvnost: 126 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.